Dobanovčani osvojili Banjicu

"Građevinari" su minule srede izgubili u Novom Sadu i prekinuli sjajan rezultatski niz. Ukoliko žele ekspresan povratak u elitu današnji susret protiv Budućnosti iz Dobanovaca im je veoma bitno da dobiju.

Gosti, međutim, kreću ofanzivno od samog starta, a Novaković u 9. i Stojanović u 10. minutu propuštaju dobre prilike da su upišu u strelce, u oba slučaja se odbranama istakao domaći golman Đurković. U 15. minutu i Tripković ima sjajnu šansu za gol, njegov udarac glavom sa 7-8 metara završava na spoljnom delu mreže gola domaćih.

Gosti do pogotka stižu u 19. minutu, Lalatović je na 20 metara od svog gola pogrešio u predaji lopte, Kodžić je ovaj dar oberučke prihvatio i prizemnim udarcem matirao nemoćnog Đurkovića. Dobanovčani i do drugog pogotka stižu nakon kardinalne greške igrača Rada, ovaj put je vinovnik bio Đurković loše ispucavši loptu, pa je Tripkoviću samo preostalo da iskoristi poklon, igrao se 27. minut.

Domaći su prvi šut u okvir gola imali tek u 31. minutu, Gojkovićev udarac sa 15 metara je odbranio sigurni Golović. Rad smanjuje u 41. minutu, posle centaršuta Gojkovića najbolje je u šesnaestercu odreagovao Šarac i loptu smestio u mrežu.

Nije prošao ni minut igre, a Budućnost ponovo odlazi na dva gola razlike. Strelac je ovog puta bio snalažljivi Arsić sa par metara udaljenosti. Ali, tu nije bio kraj uzbuđenjima, igrao se prvi minut nadoknade vremena, kada je nakon udarca iz ugla u kaznenom prostoru Budućnosti u gužvi srušen Lalatović, sudija utakmice se odlučio da pokaže na "kreč". Siguran izvođač bio je Gojković, pa je Budućnost na odmor otišla s minimalnom prednošću.

Rad u nastavku kreće na sve ili ništa, a Radivojević u 50. minutu sa desetak metara pogađa samo spoljni deo mreže gola gostiju. "Građevinari" neprekidno napadaju, a u 63. minutu je i Mrđa neprecizan sa 16 metara, lopta je prohujala kraj same stative.

U jeku napada domaćih, Budućnost u 77. minutu izvodi ubitačan kontranapad preko Ilića, koji na par metara od gola pronalazi usamljenog Basraka i ponovo je dva razlike za goste. Rad ne posustaje, a agilni Gojković u 84. minutu sa desetak metara šutira pravo u dobro postavljenog Golovića, još jedna šansa za domaće odlazi u nepovrat.

Nadu domaćima uliva dva minuta pred kraj Radivojević, lepim golom, odreagovavši pravovremeno na centaršut Gojkovića. Nije ipak bilo vremena za daljim promenama rezultata, tako da gosti iznenađujuće nose kući tri boda.

Rad za vikend gostuje u Pančevu, dok u Dobanovce stiže još jedan pretendent na najviši plasman, Javor Matis.

RAD - BUDUĆNOST 3:4 (2:3)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Milosavljević Nikola i Hrutka Marko. STRELCI: Šarac 41, Gojković 45+2. i Radivojević 88.min (k.u.) (Rad), Kodžić 19, Tripković 27, Arsić 42. i Basrak 77.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Lalatović (Rad), Markišić, Golović i Veselinović (Budućnost).

RAD: Đurković, Jeličić, Milosavljević, Gojković, Lalatović, Mrđa (Bacanović), Blažić (Gašić), Mandić (Nović), Radivojević, Šarac (Deljanin), Stanojević (Đurđević).

BUDUĆNOST: Golović, Stojanović, Lučić, Markišić (Ilić), Arsić (Ninković), Tripković (Basrak), Veselinović, Kodžić, Janjić (Marinković), Pajović, Novaković.