Železničar prekinuo seriju pobeda IMT-a

Na zatvaranju 32. kola IMT, koji je na poslednjih 8 utakmica osvojio 22 boda, igra protiv Železničara iz Pančeva, trenutno prvog tima iznad zone ispadanja. Otvorena igra sa obe strane, gosti su u meč ušli bez respekta.

Prva šansa i odmah gol. Petrović se našao sam pred golom domaćih u 24. minutu, Katić mu je odbranio šut, međutim lopta se vratila njemu, a on je nesebično prosledio do Kovačevića, kome nije bilo teško da sa 5-6 metara zatrese mrežu.

Do 42. minuta ništa posebno se nije dešavalo na terenu, a onda je Petrović na 7-8 metara od gola idealno pronašao Jovanovića, a ovaj je poslao loptu od stative u gol. Neprepoznatljiva igra Traktorista u prvom poluvremenu.

U nastavku domaći igrači ulaze sa mnogo više entuzijazma. Igrao se 48. minut kada je Stamenić šutirao snažno sa 18 metara, golman gostiju je uz pomoć stative uspeo da sačuva svoju mrežu. Potom vragolasti Lučić biva oboren u kaznenom prostoru od strane Stanimirovića u 54. minutu. Penal izvodi Dimitrić, poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu i IMT veoma brzo smanjuje.

Sva nastojanja domaćih da preokrenu rezultat ostaju bez uspeha. Veliku priliku u 81. minutu ne koristi Kijevčanin na pas Stamenića, njegov šut sa 5 metara zaustavio je veoma dobri Knežević.

Tačku na utakmicu i overu velika tri boda gostima je stavio Stanić u prvom minutu nadoknade iz brzog kontranapada. Traktoristi narednog vikenda gostuju u Leskovcu, dok Pančevci ugošćuju pirotski Radnički.

IMT - ŽELEZNIČAR 1:3 (0:2)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Pašajlić Milan i Todorović Nemanja. STRELCI: Dimitrić 54.min (k.u.) (IMT), Kovačević 24, Jovanović 42. i Stanić 90+1.min (Železničar). ŽUTI KARTONI: Dimitrić (IMT), Kovačević, Tomić, Stanić, Tripković i Tomović (Železničar).

IMT: Katić, Vukašinović, Stamenić, Marković, Glišić, Stefanović, Kijevčanin, Lučić, Džinović (Ilić), Dimitrić, Fofana (Lazović).

ŽELEZNIČAR: M.Knežević (D.Knežević), Konatar, Plavšić, Petrović (Savanović), Kovačević (Tomić), Radojičić, Jovanović, Marković, Stanimirović, Stanić (Tripković), Tomović.