Sušičani pali sa "kreča"

Fudbaleri Sušice pretpreli su prvi poraz u prolećnom delu takmičenja u Srpskoj ligi Zapad, i to na gostovanju odličnoj ekipi Budućnosti u Arilju, u utakmici 21. kola - 2:3 (0:0).

Dinamičan i vrlo sadržajan meč viđen je na stadionu Budućnosti u Arilju. Domaćin je u vrlo kratkom vremenskom intervalu stekao prednost od dva gola, koju su uporni Sušičani uspeli da nadomeste, da bi odluka o pobedniku pala u finišu utakmice, i to sa bele tačke.

U prvom poluvrmenu mreže su mirovale, što je u velikoj meri zasluga golmana Sušice Alekse Pešića, koji je zaustavio nekoliko izuzetno opasnih udaraca ka svom golu. Na drugoj strani, Kragujevčani su imali jedan ozbiljniji pokušaj iz prekida, kada se istakao Pešićev kolega na golu Budućnosti Stjepanović.

Domaćin je do vođstva stigao u 57. minutu. Nakon ubačene lopte sa desne strane, Stefan Kovačević je pogodio suprotan ugao gola Sušice.

Dva minuta kasnije mreža Kragujevčana zatresla se po drugi put na ovoj utakmici. Ponovo su Ariljci probili po desnoj strani, Jovanović je odložio loptu do Milekića, koji sa ivice šesnaesterca šalje pravi „projektil“ u mrežu Sušice pored nemoćnog Pešića, čiji je pokušaj parade samo ulepšao ovaj fantastičan pogodak.

Dovedeni maltene na ivicu poraza, fudbaleri Sušice krenuli su u totalnu ofanzivu i za nepunih deset minuta stigli do izjednačenje. Najpre je Jovović u 62. minutu izigrao odbranu Budućnosti i poslao loptu pored ne baš sjajno postavljenog Stjepanovića u mrežu, da bi u 68. minutu Đurović spretno regaovao na jednu povratnu loptu i preciznim udarcem sa desetak metara poravnao rezultat – 2:2.

Nakon izjednačujućeg pogotka Sušičana, utakmica je dodatno dobila na tempu. Ređale su se šanse na obe strane terena. Najpre su fudbaleri Sušice imali priliku da dođu do potpunog preokreta, ali je golman Budućnosti Stjepanović odlično odreagovao u situaciji „jedan na jedan“, dok je na drugoj strani Vasiljević pogodio stativu.

U 78. minutu dogodio se detalj koji je odlučio pitanje pobednika. Posle gužve pred golom Sušice, glavni sudija meča Dejan Dimitrijević pokazao je na belu tačku, s obrazloženjem da je neko od igrača kraguejvačkog tima igrao rukom. Usledili su žestoki protesti Kragujevčana, ali je arbitar iz Smedereva ostao nepokolebljiv u svojoj odluci. Siguran sa jedanaest metara bilo je strelac prvog gola za ekipu Budućnosti Stefan Kovačević.

Nije ni to bio kraj uzbuđenjima na ovoj utakmici. U samom finišu Đurđević je mogao da donese ekipi Sušice novo izjednačnje, ali nije imao sreće, budući da je lopta nakon njegovog udarca pogodila prečku.

Kragujevački srpskoligaš je i pored poraza pokazao da može ravnopravno da se nosi sa ekipama iz samog vrha tabele.

Nakon 21 odigranog kola, ekipa Sušice zauzima šesto mesto na tabeli Srpske lige Zapad sa 34 boda.

Narednog vikenda na Sušičko brdo stiže ekipa Mačve 1929 iz Bogatića.

BUDUĆNOST (A) - SUŠICA 3:2 (0:0)

Stadion:
 FK Budućnost. Sudija: Dejan Dimitrijević (Smederevo). Strelci: S. Kovačević u 56. i 78. (iz jedanaesterca) i Milekić u 58. minutu za Budućnost, a Jovović u 62. i Đurović u 68. minutu za Sušicu. Žuti kartoni: Milekić (Budućnost), Đurđević, Cvijović, Obradović, Krstić, Bulatović (Sušica).

BUDUĆNOST: Stjepanović, Bugarčić, Simić, Ilić, Milekić (od 65. Lakićević), Vasiljević (od 79. Lučić), Jovanović, Cvetković (od 65. Obradović), Grujičić, N. Kovačević, S. Kovačević (od 79. Nikolić).

SUŠICA: Pešić, Baroš, Radović (od 45. Đurović), Jovović, Arsenijević, Đurđević, Vulić, Cvijović, Obradović (od 63. Milutinović), Nedović, Krstić (od 63. Perović).

Jošanica 0 : 1 Jedinstvo
Gruža 0 : 1 Sloga (P)
Mačva 1929 1 : 2 Trepča
Budućnost (A) 3 : 2 Sušica
Šumadija (A) 0 : 1 Mladi radnik 1926
Železničar (L) 1 : 0 GFK Sloboda