Važna pobeda Metalca

Predivnog junskog dana, idealnog za fudbal, sastale su se ekipe Metalca i Budućnosti iz Dobanovaca, na prvoj utakmici na stadionu “Metalac” nakon duže pauze. I publika i igrači uželeli su se fudbala. Imali smo prilike da prisustvujemo odličnoj fudbalskoj predstavi. U prvom poluvremenu Metalac je napadao, gosti su se grčevito branili, ali su uspeli da sačuvaju svoju mrežu i pored nekoliko odličnih prilika za Metalac. Još silovitiji Metac u drugom poluvremenu. Nizali su se napadi i prilike, ali mreža Budućnosti mirovala je sve do 86′, kada je Katanić udarcem sa bele tačke doneo zaslužena tri boda Metalcu.

Metalac je krenuo napadački od samog starta. Prvo uzbuđenje u 6′. Dobra akcija Metalca, sa desne strane odlično centrira Mijailović, skače Katanić, ali lopta pada na glavu Đuriću koji šutira, ali njegov udarac završava pored leve stative gola Budućnosti.

Nova velika prilika za Metalac u 13′. Sa desne strane centrirao je Prestige, lopta dolazi do Katanića koji šutira iz prve ali je njegov pokušaj izblokiran, lopta ponovo dolazi do njega, on probija desno šutira na drugu stativu, ali lopta za milimetar prolazi pored nje.

U 25′ još jedan odličan napad Metalca, Prestige centrira na desnu stranu, Mijailović vraća glavom povratnu u šesnaesterac, Grbović glavom loptu sprovodi u mrežu, ali je pogodak Metalca poništen zbog ofsajda.

U 30′ korner za Metalac sa desne strane izvode Maksimović i Zoćević, lopta dolazi do Vlalukina koji je 25 metara udaljen od gola gostiju, Vlalukin fantastično centrira ka golu gostiju, ali loptu uspevaju da zakače štoperi Budućnosti i ona zamalo prolazi pored nekoliko igrača Metalca i pored desne stative golmana Bažalca.

Ponovo je Vlalukin u glavnoj ulozi 3 minuta kasnije, topovski šutira sa 20 metara ali lopta prolazi pored levih rašlji gola Budućnosti. Bolji rival je Metalac, ali svoju odličnu igru ne uspeva da pretvori u rezultatsku prednost.

Maksimović oprobava svoj šut u 40′ sa 20-ak metara udaljenosti od gola gostiju, ali je golman Bažalac odličnom paradom sačuvao svoju mrežu. Do kraja poluvremena videli smo još nekoliko dobrih napada Metalca, ali bez većih uzbuđenja pred golom gostiju.

Stopostotna prilika na samom startu drugog poluvremena za Metalac. Katanić odlično proigrava Đurića, koji je sam ispred golmana gostiju u idealnoj poziciji, šutira ali Bažalac odlično interveniše nogom i odbija loptu u polje.

U 58′ odličan pas Jokića u dubinu, lopta stiže do Prestiža koji se fantastičnim lažnjacima oslobađa nekoliko protivničkih igrača, šutira sa ivice šesnaesterca ali za malo pored leve stative gola gostiju.

Nakon kornera za Metalac sa leve strane u 63′ golman Bažalac odbija loptu na drugu stranu, prihvata je Prestige i centrira u okvir gola, Bažalac je ponovo odbija, ona pada na petu Gočaninu koji pokušava efektno ali lopta prolazi iznad gola.

Pokušava Popović u 65′, Katanić u 75′, ali oba pokušaja završavaju u naručju golmana Budućnosti. Odličan centaršut Vlalukina sa desne strane u 78′, golman Bažalac je odleteo u prazno, glavom u prazan gol šutira Čumić, ali lopta odlazi iznad prečke. Pokušava i Jokić u 84′ sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana Bažalca.

U 85′ sudija Lukić svira penal za Metalac. Nakon duplog pasa Popovića i Prestiža, Popović je oboren u šesnaestercu Budućnosti. Odgovornost preuzima Katanić, šallje golmana u jednu, loptu u drugu stranu za vođstvo Metalca od 1:0.

U 90′ Katanić proigrava Čumića pred samim golom gostiju, ali Čumić ne uspeva dobro da zahvati loptu. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja.

Metalac se ovom pobedom probio na prvo mesto na tabeli, s tim što Grafičar svoj meč igra u ponedeljak. U sledećem kolu očekuje nas derbi kada Metalac gostuje ekipi Grafičara.

Metalac – Budućnost Dobanovci 1:0 (0:0)

Stadion “Metalac”, 07. jun 2020. Sudija: Lazar Lukić. Strelac: Katanić 86′. Žuti kartoni: Mijailović 56′, Katanić 90′ (Metalac), Radovanović 82′, Stojković 87′ (Budućnost)

Metalac: Puletić, Maksimović (Jokić 46′), Gojković, Gočanin, Đurić (Čumić 73′), Grbović (Vićentijević 46′), Katanić, Zoćević, Mijailović (Popović 58′), Vlalukin, Prestige

Budućnost: Bažalac, Tatar (Jeličić 68′), Kukolj (Radovanović 78′), Lučić, Markišić (Vuković 68′), Oreščanin, Čubrilo, Živanović, Emerum (Denković 65′), Stojković, Perić (Simić 78′)