Osmom pobedom odbojkaši Niša na čelu Superlige

ok nisOdbojkaši Niša slavili u Staroj Pazovi; foto: M. P.

Posle samo dva dana od pobede u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije, odbojkaši Niša bili su ubedljivi (3:0) i u Staroj Pazovi protiv Jedinstva u 8. kolu Superlige. Nišlije će bar do subote uveče biti na liderskoj poziciji elitnog ranga.

Nakon uvodnog vođstva domaćina (3:2), Nišlije su iskoristile greške protivnika i serijom 3:0 povele sa 7:4. Nisu odbojkaši iz Stare Pazove našli pravu igru, a sa druge strane niški igrači su sigurnim poenima došli do prednosti od 12:6. Potom su Stojković i Keita doneli vođstvo Nišu od 19:7, ali je tajm-aut Jedinstva uneo malo nervoze što je rezultiralo greškama gostiju i domaćin se približio na minus 5 (17:12). Viđene su potom greške na obe strane, ali je sve to prekinuto kada je na servis-liniju stupio Nemanja Jelić. Uz dva njegova asa, blok Lopara i poen Ikbajrija, Niš je serijom 6:0 dobio prvi set (25:15).

Po dva poena Ikbajrija i Keite donele su gostima vođstvo od 4:2 u drugoj deonici. Nije služio servis domaće odbojkaše, ali jeste napad, pa je Niš održavao prednost od dva poena. Servis-greškom Ikbajrija i blokom Stankovića, Jedinstvo je izjednačilo (7:7), ali je opet servis Jelića doneo prevagu gostima. As Jelića i dva poena Keite doneli su prednost (10:7) koju Niš do kraja deonice nije ispustio. Tri poena Ikbajrija i blok Keite donele su vođstvo Nišlijama od 15:11, ali su greške Jelića i Keite dale Jedinstvo priliku da se približi. Dvojac Ikbajri - Keita kumovao je novoj seriji i prednosti od 22:16, ali domaćin je uzvratio serijom 3:0 i sa dve greške dao Nišlijama set-loptu. Niški igrači nisu odmah iskoristili gostoprimstvo i tek petom set-loptom došli do vođstva od 2:0 u setovima (25:23).

Lopar i Keita doneli su prednost od 3:1 Nišu početkom treće deonice, ali Roljić i Nadaždin vodili su Jedinstvo do preokreta (6:5). Nakon izjednačenog perioda, Nišlije su serijom 3:0 povele sa 10:8. Nije uspeo gostujući tim da se "odlepi" i greškama sa obe strane Jedinstvo je uspelo da dođe na minus jedan (14:13). I kao u prvom setu, stupio je na servis-liniju Nemanja Jelić i sa dva asa doneo prednost Nišu od 19:14. Pridružili su se Ikbajri i Stojković u skupljanju poena, pa je tim Dragana Svetozarevića poveo sa 23:16. U finišu obe ekipe su ređale greške, pa je Niš iskoristio tek treću meč-loptu za ubedljivu pobedu (25:19).

Sa šest pobeda i dva poraza Niš je na prvoj poziciji bar do subote uveče jer ima i meč više od najbližih pratilaca.

U narednom kolu Nišlije će dočekati Radnički iz Kragujevca.

Jedinstvo (SP) 0 : 3 Niš
    Radnički 3 : 1 Spartak (Su)
    Partizan 3 : 0 Crvena zvezda
    Ribnica 1 : 3 Mladi radnik
    Vojvodina NS Seme 3 : 0 Novi Pazar