Medjunarodna prijateljska utakmica: Kožuf (Gevgelija) - Moravac Orion 1:1
U fer i korektnoj utakmici odigranoj u Gevgeliji. fudbaleri Moravac Oriona su igrali nerešeno sa domaćim Kožufom u okviru priprema za prolećni deo prvenstva u Niškoj zoni. Trener Mrštančana Goran Djordjević je i ovoga puta pružio priliku gotovo svim igračima, a odmarali su golman Aleksandar Danić, Nenad Nikolić i Mladen Trajković.   U prvom poluvremenu potpuna dominacija ekipe Moravac Oriona ali šanse nisu iskoristili Nikolić, Jovanović i Mitić. Po nepisanom fudbalskom pravilu, za promašaje je stigla kazna.  Posle jednog brzog kontranapada pobegao je najbolji igrač i kapiten domaćih Ristevski, ušao iskosa u šesnaesterac Moravca gde ga je stigao Mladi Stefan Kostić i veoma naivno oborio. Sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Ristevski je preuzeo odgovornost, preciznim udarcem poslao loptu u donji desni ugao i doveo svoj tim u vodjstvo.

U nastavku su se redjale šanse Moravac Oriona pa je u 27. minutu Janković uzdrmao prečku udarcem sa preko 20 metara, da bi u 32. minutu posle odlično izvedenog napada Dušan Mitić doneo rezultatsko poravnanje. Do kraja poluvremena treba pomenuti još jedan prodor Jankovića iskosa sa leve strane, veoma precizan šut i kada su svi na stadionu već videli loptu u mreži,  ona je ponovo uzdrmala prečku gola Kožufa. U nastavku druga postava nastavlja terensku dominaciju Moravac Oriona, dok se se domaći vešto branili i pokušavali da priprete iz brzih kontranapada. Apsolutna dominacija i igra na protivničkoj polovini nije pretvorena u pobedu pre svega zahvaljujući Milanu Cakiću, Joviću i Djokiću koji su promašili odakle se ne promašuje. Sledeću utakmicu na pripremama na Dojranskom jezeru fudbaleri Moravac Oriona će odigrati već u subotu, a protivnik je Tiverje iz Strumice.

Strelci: 1: 0 Ristevski u 21. (iz jedanaesterca), 1: 1 Mitić u 32. minutu. Gevgelija, gledalaca: 100. Sudije: Miloševski, Karajanov i Jovanov.

KOŽUF: Jovanov, Samardžijev, Duganov, Ristovski, Čobanov, Popzafirov, Tanev, Ristovski, Papudžiev, Ristevski i Kangov.

MORAVAC ORION: Arsić, Markovi, M. Kostić, S. Kostić, S. Ilić, Milenković, Janković, M. Jovanović, J. Jovanović, Nikolić i Mitić. U drugom poluvremenu su igrali: Arsić, P. Cakić, Blagojević, Mitrović, N. Ilić, V. Cekić, S. Trajković, Spasić, Jović, M. Cakić i Djokic.