Trajal bio bliži pobedi u Žarkovu

Predrag Pešić - foto: lična arhiva

Trajal je u Žarkovu pružio jednu od kvalitetnijih predstava. Stvorili nekoliko izglednih prilika, dali gol na vreme, ali su se u Kruševac vratili sa jednim bodom. U Makiškoj šumi je odigrana prava prvenstvena tvrda utakmica, sa dozom agresije i  striktnim zaduženjima za svakog igrača.

-Imali smo više od igre, dominirali, imali bar 4-5 prilika u prvih 45 minuta. U situaciji dva na jedan nismo uspeli da nadmudrimo protivničkog golmana, a sa pet metara, umesto gola pogodili smo prečku. S obzirom na razvoj situacije na terenu, trebali smo da vodimo sa 2-3 gola razlike – tvrdi trener Predrag Pešić.

Kruševljani su poveli iz akcije  levog spoljnjeg defanzivca i centaršuta koji je prihvatio Jovanović na ,,penaltiku’’i pogodio suprotan ugao. Kod izjednačenja, kako kaže Pešić, načinili su taktičku grešku posle auta, protivnički igrač nije ispraćen. U pripremi akcije, veli,  nije bilo markacije, centralni bek pušta napadača samog kome nije teško da savlada našeg golmana. Brine što  ne možemo da odigramo 90 minuta u kontinuitetu. Igramo u ciklusima, dobro 15-20 minuta, pa nas nema, pa se ponovo "probudimo" i tako da kraja.

Dodatnu glavobolja za Pešića biće dolazak goropadnih "oklopnika" u Kruševac. - Kolega Uške Vučićević je preporodio tim. Od sedam utakmica, slavili su u šest, što je podatak za poštovanje. Igraju direktno, obilato koriste brze bočne igrače, sa agresijom na sredini, i u stanju su da vode igru iz protivničke polovine – do tančina je analizirao igru narednog protivnika našp sagovornik. Kadrovska situacija u redovima ,,gumara’’ nimalo nije ružičasta. Zbog povreda, nekoliko prvotimaca je van stroja. Gašić praktično još nije odigrao utakmicu, Trajković i Stepanović mesec dana van trenažnog procesa, takođe i Milošević. Radovanović je još rovit i protiv Žarkova je odigrao zadnjih 15-20 minuta i trebaće vremena da se vrati u nekadašnju formu.