Fonov deveti trijumf u nizu

Lider na tabeli, u sali koju deli sa danaÅ”njim nominalnim gostom, očekuje devetu uzastopnu pobedu i nastavak sjajnog niza uspeha. Međutim, veoma bitna činjenica je ta da je Konjarnik poslednji tim kojeg FON nije uspeo da pobedi odigravÅ”i 2:2 u 5. kolu tekućeg prvenstva.
Iznenađenje na samom startu, sekundara je obrnula tek prvi krug, a gosti preko Å ljukuća dolaze u vođstvo. Utakmica je na samom startu dobila na intezitetu. U 7. minutu se desio mali kuriozitet, povredio se glavni sudija Lazarević, pa ga je zamenio treći, Savić.Ā
FON neprekidno igra na protivničkoj polovini, međutim gosti se sve vreme uspeÅ”no brane, dok iz brzih kontranapada preko Ristanovića i Å ljukuća opasno ugrožavaju gol sigurnog Josimovića. PetraÅ”ević, PrÅ”ić i Lazić ne uspevaju Å”utevima sa distance da savladaju sjajnog Drndarevića. Odbrambeni blok Konjarnika je izdržao sve nalete do 17. minuta kada Lazić Å”utem sa 12 metara uspeva da savlada nemoćnog Drndarevića. U istom minutu domaći dolaze u vođstvo pogotkom PeÅ”ića. Koncentracija je malo popustila u gostujućoj odbrani, Radovanović minut kasnije iz povoljne prilike pogađa stativu.
Momci iz Konjarnika su se energetski potroÅ”ili u prvom poluvremenu i već u 2. minutu nastavka rezultat na semaforu je 3:1. PeÅ”ić je sa 12 metara pogodio raÅ”lje, golman Drndarević je samo ulepÅ”ao pogodak. Mnogo mirniji tok utakmice je bio u nastavku, kao da je pobednik već bio odlučen, Konjarnik se čuvao za po njih veoma bitnu utakmicu sa Zvezdom sledećeg vikenda, dok ni FON nije imao razloga da forsira, jer i oni na programu imaju utakmicu sa preporođenim Zemuncima.
U poslednjem kvartalu beležimo da je PeÅ”ić postigao svoj het trik, a četvrti gol za FON, igrao se 30. minut. Dva minuta kasnije divna akcija na drugoj strani, Ljujić je uposlio Vićića koji sa 4 metra loptu Å”alje samo do stative gola FON-a. Rezultatom 4:1 je zavrÅ”ena ova, naročito u prvom poluvremenu, zanimljiva utakmica.

FON - KONJARNIK 4:1 (2:1)

SALA: USC Voždovac-Å umice. SUDIJE: Lazarević Predrag (Savić Marko) i Ninić Đorđe. STRELCI: Lazić 17, PeÅ”ić 17, 22. i 30.min (FON), Å ljukić 2.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: PeÅ”ić i Mandić (FON), Kokotović i Ratković (Konjarnik).
FON: Josimović, Lazić, Radovanović, PeÅ”ić, PrÅ”ić - rezerve: Vulić, Krasnić, Brkić, Borisavljević, PetraÅ”ević, Pavlović, Mihić, Stanković, Mandić.Ā
KONJARNIK: Drndarević, Kokotović, Ljujić, Šljukić, Vićić - rezerve: Ivanović, Grujić, Ivić, Milutinović, Ristanović, Malović, Jovanović, Ratković.