Vinča
0 0 pre 4 godine
1 komentara
markopetrov
Kaluđerica slavila u derbiju nad Dunavcem! Kaluđerica je u lokalnom derbija savladala Dunavac (Grocka) sa 3:1 uz odličnu partiju Palalića i celokupne ekipe, pogotovo u drugom poluvremenu. Odmah na početku Pešić biva oboren na nekih 20m od gola gostiju, probao je Palalić iz prekida snažno u golmana koji boksuje loptu. Marica centrira oštro iz kornera, Savić šutira glavom ali sa gol linije gosti izbacuju loptu. Dunavac se probudio i počeo da preko bokova stvara probleme ''Kaluđerima''. Pretili su dva puta sa distance ali nije imao Vračar potrebe da reaguje. Sjajna akcija Dunavca po levoj strani, ulazak u šesnaesterac lopta na drugu stativu gde napadaču Gročana nije bilo teško da zatrese mrežu za 0:1 19min. Vračar se onda itakao u dve situacije pad koncetracije Kaluđerčana, prvi šut lako hvata Vračar, druga intervencija dosta teža ali fantastična parada Vračara koji nije dozvolio gostima da odu na dva gola razlike. Nije bilo šansi do samog finiša prvog poluvremena, Marica sjajno upošljava Palalića koji je oboren i to je penal. Palalić tuče snažno u stranu 1:1 45min. Već na početku drugog poluvremena Smiljanić odlično upošljava Pešića koji ide sam na golmana ali iz tog ''dvoboja'' izlazi kao uspešniji golman Dunavca. Duga lopta Savića preko defanzivaca iz Grocke, koristi to sjajni Palalića gađa dalji ugao za veliku radost Kaluđera 2:1 57min. Upošljavao je Marica Palalića, tandem raspoložen za igru ali brani dva puta golman domaćih. Onda pas Marice upravo ua Palalića, šut u bliži ugao hettrik Palalića 3:1 68min. Kaluđerica je onda više razmišljala o svom golu, prepustila posed gostima koji su pokušavali uglavnom preskačući sredinu terena da dođu do gola Kaluđerice. Najbliži su bili nakon dugog auta kada je Radić skrenuo loptu ka svom golu, odbranio je to Vračar, a onda iz neposredne blizini napadač gostiju pogađa stativu a opasnost otklanja upravo Radić. Sjajna igra za novu pobedu vrlo važnu za četu Danka Palalića. Napred Kaluđerica!!!