0 : 0
Poluvreme
0 : 0
Da bi ste mogli učestvovati u aktivnostima ove utakmice morate se registrovati i prijaviti na sajtu.

Remi u derbiju PLS

30.05.2020 H.D. Vujanović

Vodeći tim Prve lige Srbije u derbiju kola dočekao je trećeplasiranu Bačku na pomoćnom terenu Marakane, po idealnom vremenu za igru. Sama utakmica je protekla u jakom tempu sa puno duela, čvrsta i borbena sa puno beskompromisnih startova i iz takve igre nije proisteklo puno prilika za postizanje pogotka.

Od samog početka gosti preuzimaju inicijativu i već u 8. minutu Lukić sa ivice šesnaesterca šutira snažno, ali lopta odlazi pola metra pored gola. Nije prošlo ni 60 sekundi, a kapiten Grafičara, Eraković, pravi veliku grešku u petercu, međutim Đorđević iz idealne pozicije pogađa prečku. Posed je mnogo više bio u nogama gostujućih igrača, ali je Grafičar posle početnih grešaka u odbrani u nastavku dobro zatvorio prilaze svom golu.
Prvi ozbiljniji napad i šansu domaći su imali u 27. minutu kada posle centaršuta Nikolića, Marong zahvata loptu glavom, ali je vratar Ćirić bio na visini zadatka. U 44. minutu Krstović sa ivice kaznenog prostora šutira snažno i za malo neprecizno.

I u drugom poluvremenu posed lopte je bio ubedljivo na strani gostiju, dok domaći preko bokova pokušavaju iz brzih kontranapada da ugroze protivnički gol. Posle jednog takvog prodora po desnoj strani u 54. minutu, Dabić je idealno uposlio Pobulića na desetak metara od gola, ovaj šalje snažan šut, međutim lopta je okrznula nekoga iz odbrane i završila u korneru. Šest minuta kasnije ponovo Dabić lepo centrira, ali Cvetković glavom sa 5-6 metara udaljenosti šalje loptu kraj stative.

Gosti najidealniju šansu imaju u 75. minutu. Škorić je neometan sa 18 metara uputio snažan udarac, ali je lopta završila nekih dva metra od desne stative. Na kraju najpravedniji rezultat i podela bodova koja će puno značiti Bačkopalančanima u borbi za viši rang, dok Grafičar juri prvo mesto samo zbog prestiža, jer nisu u mogućnosti da sledeće sezone nastupaju u Super ligi. Velelepan stadion na Senjaku je u izgradnji, pa će 2022. godine na stogodišnjicu osnivanja, pokušati da ostvare superligaški san.

GRAFIČAR - BAČKA 0:0

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Manojlović Dalibor. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Krstić Slobodan. ŽUTI KARTONI: Krstović, Stojić, Dabić i Čupić (Grafičar), Škorić, Jovanović i Đorđević (Bačka).
GRAFIČAR: Čupić, Stanojev, Stojić, Krstović, Marong, Dabić (Mladenović), Nikolić, Eraković, Odada, Cvetković, Pobulić.
BAČKA: Ćirić, Tomović, Lukić (Velemir), Krstić, Škorić, Zličić (Ilić), Jovanović, Aleksić, Žakula, Đorđević (Ratković), Kostić (Veselinović).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije RFK Grafičar OFK Bačka
Ovakvom popunom liga nas fudbal je definitivno pao na najnize grane....dalje nema...ovo je dno dna.Nek mu je laka zemlja
Branke90 je kreirao novo takmičenje
Fudbalski savez Beograda poziva sve klubove koji su zainteresovani da se takmiče u Međuopštinskoj ligi i Opštinskoj ligi Barajevo u prvenstvenoj sezoni 2020/2021 da podnesu prijavu za učešće u ovom takmičarskom rangu. Zvanične prijave (overene na klupskom memorandumu) u Fudbalskom savezu Beograda (Deligradska 27/III) primaće se do petka 10. jula 2020. godine svakog radnog dana od 08:00 do 16:00 časova.
U prostorijama Fudbalskog saveza Beograda održan je žreb za polufinale Kupa FS Srbije na teritoriji FS Beograda. Utakmice će se igrati u sredu 5. avgusta 2020. godine od 17:00 časova, a zanimljivo je da će se pitanje finalista rešiti na novobeogradskim stadionima. Naime žreb je odredio da se sastanu: I M T - GSP POLET DORĆOL i RADNIČKI (Novi Beograd) - OFK BEOGRAD Tako će drugi polufinalni par činiti prošlogodišnji finalisti. Pobednici ovih utakmica plasiraće se u finale koje će se igrati sedam dana kasnije, u sredu 12. avgusta 2020. godine na stadionu SC FSB na Adi Ciganliji, a takođe je zakazano za 17:00 časova. Odmah po odigravanju polufinalnih utakmica, dan kasnije, u četvrtak 6. avgusta 2020. godine u Fudbalskom savezu Beograda će se u 12:00 časova održati tradicionalna Konferencija za medije na kojoj će biti prisutni kapiteni, treneri i rukovodioci klubova koji će se boriti za pobednički pehar u Kupu FSB, a kada će se žrebom odrediti i nominalni domaćin finala.