Košarkašice Srbije u finalu Evropskog prvenstva U20

Mlade košarkašice Srbije savladale su, nakon produžetaka, selekciju Italje sa 64:58 u polufinalu Evropskog prvenstva do 20 godina  u Mađarskoj i u finalu će  protiv boljeg iz duela Holandija – Španija.

Meč je počeo u izjednačenom ritmu, gdje su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Srpske košarkašice su pred kraj četvrtine prešle u vođstvo od 18:16. Italijanke su mnogo bolje zaigrale u nastavku, brzo su preokrenule i u jednom trenutku bile na +8, da bi na poluvremenu bilo 38:33. U trećem periodu rezultat je bio 8:6 za Srbiju, a pred kraj utakmice srpski tim je stigao do vođstva. To je kratko trajalo, a pošto su obje ekipe propustile par zadnjih napada otišlo se u produžetke. Tu dugo nije bilo poena, a onda su Raca i Katanić postigle trojke, da bi Raca sa linije za slobodna bacanja potvrdila plasman u finale.

Najefikasnija na meču bila je Teodora Turudić sa 15 poena, Marija Stojanović 13 poena, a na drugoj strani Andre i Fasina po 11 poena.