Kosanović zadovoljan, Napredak - Budućnost (P) 5:3

”Dobro je bilo, 5:3 nije loše! Obzirom da je ovo prva pripremna utakmica, i da oni posle četiri dana po prvi put rade sa loptom zadovoljan sam. Četiri dana nam loši vremenski uslovi nisu dozvoljavali izlazak na teren.

Dobar protivnik, igrali smo 4 puti po 30 minuta, deca su se lepo istrčala. Golove smog primili, ne bog nečijih greška, već zbog lošeg i neravnog terena”, rekao je strateg Napretka nakon završene utakmice. Ndaje i Veškovac nisu bili u sastavima zbog oporavka od povreda, pa šef struke nije hteo da rizikuje da se dodatno povrede.

Golovi: Alivodić, Vukanović, Ivanović.

NAPREDAK: Petrović Nikola, Boranijašević, Petrović Nemanja, Ostojić, Marinković, Kostić, Sekidika, Vulić, Vukanović, Alivodić, Rušević. Igrali još: Janković, Obradović, Petrović, Trnavac, Miladinović, Jović, Eskić, Apajah, Ivanović, Markoski.

BUDUĆNOST: Mijatović, Đurišić, Tučević, Adžić, Milić, Mirković, Boričić, Mijić, Vlaisavljević, Ivanović, Sekulić. Igrali još: Dragojević, Damjanović, Korea, Drešaj, Roganović, Obradović, Terzić, Vukčević, Brnović, Grbić, Bakić, Vukčević I.

Igralo se 4 puta po 30 minuta. Tok utakmice: 3. minut :Pogodak Alivodića zakon asistencije Vulića 12. minut: otlična udara glavnom Alivodića posle centršuta Petrovič Nemane, tik greko prečke 15. minut : Vukanović u izglednoj prilici ali nedovolьno za realizacieй šanse 20. minut: iskručen Boranijašević, ušao Apajah 32. minut: Kosti reagovao pravovemeno i sprečio nazad gostiju 35. minut: Zakon Vulićeve greške gosti postižu pogodak 1:1 41. minut: Gol Vukanovića 50. minut: Odlična šansa Apajaha, golam gostiju brani 66. minut: Odličan udarac glavnom Miladinovića, uz još bolju odbarnu gostujućeg golmana 75. minut: Kazneni udarac za Napredak, Vukanović siguran sa bele tačke, 3:2 87. minut: gol gostiju iz slobodog udarca 3:3 101. minut: Ivanović za 4:3 113. minut: Boranijašević pogađa prečku na odličnu asistenciju Ivanovića 118. minut: kazneni udarac, Ivanović za 5:3.