Petrović slavio u Hravstkoj

U proteklih sedam dana odličan nastup Dražena Petrovića tenisera prnjavorskog TK “Olimp 2000” na turniru iz serije Tennis Europe na Velom Lošinju. Petrović je  u drugom kolu pobijedio Italijana Giorgio Rosseta sa 6:3 7:6, u trećem kolu dobio je Dariana Škreba u tri seta 5:7 6:1 6:1, četvrtfinalni meč takođe u tri seta je pobijedio Alena Billa sa 6:2 2:6 6:3, dok je u polufinalnom meču poslije kiše i izuzetno loših uslova za igru i izgubljenog prvog seta od Marina Jakića 2:6 i dobijenog drugog 6:2 gubio u trećem odlučujećem setu 2:5 i 15:40 uz dvije meč lopte za Jakića napravio izuzetan preokret i uz 5 uzastopno dobijenih gemova dobio sa 7:5, ništa manje napet nije bio finalni meč takđe u tri seta protiv Slovačkog tenisera Petera Benjamina Privare prvi set za Dražena 6:2 drugi za Petera 1:6 u trećem odlučujućem setu vodstvo Privare od 3:0

izjednačenje na 3:3 potom vodstvo Privare 3:5 i 15:40 ponovo uz dvije vezane meč lopte i još treću meč loptu na prednost je uspio Dražen da spasi i napravi preokret na 6:5 u gemovima a tada Privara poravnava  na 6:6 i otišlo se u taj brejk gdje Privara imao još dva puta po meč loptu pri rezultatima 5:6 i 6:7 i na kraju tri dobijena poena za Dražena za pobjedu od 9:7 i novu  osvojenu titulu Tennis Europe sa novim bodovima će se približiti top 50 igrača na listi Tennis Evrope. Odmora neće biti zato što već danas počinje novi turnir Tennis Europe u Čakovecu.

Izvor:prnjavorlive.info