Super B liga: Metalac – Pirot    30:40

Bio je to pravi "pirotski vez"  u Hali u Kraljevu. Od prvog do poslednjeg trenutka prva dama ove utakmice Danijel Kričak vodila je sigurno svoj tim do pobede. Uz rame njoj "pirotska Dragana Cvijić" nišlijka Miljana Djordjević, vratile se sestre Tančić, Milic Milojić je "dala" svoju "normu", a veliki talenat najavila je mlada Sonja Pejčić, za koju tvrdimo da će uskoro biti "prvi bombarder" tima. Uz sve o naše su bile oslabljene jer zbog temperature Ivana Savić nije ulazila u igru!

Jesu Kraljevčanke slabije od Piroćanki, ali treba dati na jednoj utakmici čak 40 golova. Taj podatak govori da je naš tim "izatkao", u ovoj utakmici najlepšu šaru na njihovom i našem "pirotskom ćilimu"!

Domaće su u 4. minutu imale 2:1 i to je najmanja razlika na utakmici. Izdvojiću samo neke od detalja. 8. minut 3:6;13. minut 6:13; 19. min. 7:16; 24. min. 10:17; 28. min. 13:20

U drugom poluvremenu razlika se i povećala. 33. min. 16:24; 39. min. 20:28;45. min. 22:34; 5o. min. 24:37; 57. min. 26: 39 …

Ono što je dobro i što ovaj naš pirotski tim dobija iz meča u meč to je sigurnost, dobra igra u odbrani,  akivan napad i  sve više rukometašica koje rešetaju mrežu protivnika I  postižu od 4 pa sve tamo kao Danijela Kričak i Miljana Djordjević, danas, po deset, jedanest golova.

I kako nam je uvek vedra, puna enrgije, predsednica Maka Ilić napisala u poruci, sva radosna, naravno:

"Pobedaaa… Odlična igra! Peto mesto više nije daleko! Bravo za devojke!"

I mi dodajemo bravo. Treba otići u goste protvniku, igrati, ma gde on bio na tabeli i tako ga "izdesetati" da će upamtiti ovaj dan i ovu utakmicu. Idemo dalje, tek će biti i pobeda i sve boljih i boljih igara! Bravo devojke, dodajemo i mi!!

21 .kolo Super B
Kučevo 27 : 37 Vrbas
Metalac 30 : 40 Pirot
Minaqua 33 : 20 Halas Jožef
Proleter 18 : 34 Železničar
Požarevac 23 : 28 Pančevo
1 Minaqua 19 18 0 1 36