Železničaru bod protiv Vojvodine u Novom Sadu

Prekinuli pobednički niz, ali osvojili bod; foto: Vanja Keser

Deset sekundi pre kraja rukometaši niškog Železničara su golom Aleksandra Stanojevića došli do remija (25:25) protiv Vojvodine u Novom Sadu u 4. kolu plej-ofa. Posle 13 pobeda u nizu, niški rukometaši zabeležili su drugi remi u sezoni, ali zadržali prvo mesto.

Vojvodina je povela sa 2:0, ali su gosti iz Niša brzo izjednačili i poveli najviše zahavljujući odličnim odbranama Dejana Zlatanovića i raspoloženim šuterima Sretenoviću i Đukiću.

Niški tim vodio je sa 9:3 u 17. minutu, ali su se igrači Vojvodine "probudili" i do kraja poluvremena došli do minus 1 (13:12).

Izjednačena igra usledila je i početkom drugog dela igre, a onda je niški tim serijom 3:0 došao do plus 4 (19:15) u 42. minutu.

Usledio je pad gostujućih igrača što je iskoristila Vojvodina da serijom 5:1 dođe do izjednačenja (20:20).

Usledio je uzbudljiv finiš gde je "Želja" poslednji put vodio u 55. minutu (24:23), ali su Novosađani preko Jovanovića i Grozdanića poveli sa 25:24.

Železničaru je ostalo 20 sekundi do kraja utakmice, što je niškim igračima, ispostaviće se, bilo dovoljno.

Nakon četiri kola doigravanja niški tim je sa 7 bodova na prvom mestu, ispred Metaloplastike, Dinama, Vojvodine i Partizana koji imaju po 4.

"Želja" već u sredu, 9. maja dočekuje Metaloplastiku u 5. kolu plej-ofa.

Vojvodina - Železničar 25:25 (12:13)

Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Vojvodina 6 (4), Železničar 1 (0). Isključenja: Vojvodina 8, Železničar 8 minuta.

VOJVODINA: Verkić (9 odbrana, 1 sedmerac), Perović (1 odbrana), Simović, Čagalj 1, Milašević, Stojanović 3, Nadoveza 1, Jovanović 8, Vučković 2, Ratković 2, Trifković, Nikolić, Stanković 5(1), Bojanić, Grozdanić 3(3), Radović.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (9 odbrana), Gemaljević (1 sedmerac), Živković 2, Milovanović, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 3, Stanojević 5, Spasić 2, Jevtić 3, Petković 1, Mirić, Đukić 6, Vučković.