Zvezda se provukla u Laktašima

Košarkaši Igokee upisali su 14. poraz u ABA ligi. Aleksandrovčani su na svom terenu poraženi od Crvene zvezde, rezultatom 82-76.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Zvezda pravi seriju i odlazi na prvo veće vodstvo. Međutim, Igokea na krilima Jevtovića i Rikića pravi preokret i dobija prvi period sa 24-22. U drugom periodu Igokea je bila sjajna. Trener Bajić je kombinovanom odbranom ''izluđivao'' Zvezdu a Alimpijević nije imao odgovor. Igokea je na odmor otišla sa tri poena prednosti. Treba biti iskren i reći da su nekim svojim greškama, sami sebi onemogućili i veće vodstvo na poluvremenu a sigurno su ga igrom zaslužili.

U trećem periodu gledali smo veliku borbu. Igokea je uhvatila sjajan ritam u završnici trećeg perioda i sa šest poena prednosti ušla je u odlučujućih deset minuta. Ipak, tada su kadrovski problemi učinili svoje. Igokea je u ovaj meč ušla bez Šibalića i Prestona a par igrača je bilo rovito. To se osjetilo u poslednjem periodu, kada je širina koju Zvezda ima, došla do izražaja. Iskusni igrači u Zvezdi su preuzeli stvar i svoje ruke i na kraju je Zvezda srećno i spretno došla do pobjede u Laktašima.

Zvezdu je do pobjede predvodio Ročesti sa 23 poena, dok je Jevtović imao 17 poena kod Igokee. Zvezda je pobjedom osigurala prvo mjesto pred plej-of pa duel sa Cibonom u poslednjem kolu i neće imati rezultatski značaj za ''crveno-bele''. Igokea i njen trener Bajić zaslužuju sve pohvale za veliku borbu. I pored svih kadrovskih problema, bili su blizu da sruše evroligaša.