Finci i Nemci poslednji četvrtfinalisti

Hokejaške reprezentacije Finske i Njemačke obezbijedile su plasman u četvrtfinale Zimskih olimpijskih igara pobjedama nad Južnom Korejom i Švajcarskom.

Kao što se i očekivalo, Finci su bili ubjedljivi protiv domaćina sa 5:2. U prvom dijelu utakmice jedini pogodak postigao je Kontiola, a već nakon šest minuta druge trećine golovima Heiskanena i ponovo Kontiole bilo je 3:0. Raduske i An su uspjeli smanjiti do kraja tog perioda na 3:2, ali u zadnjih 20 minuta Hietanen i Maninen su riješili pitanje pobjednika i u četvrtfinalu će igrati protiv Kanade.

U drugom meču Nijemci su poveli u drugom minutu preko Pfoderla, a na početku druge trećine Moser je izjednačio na 1:1. Odluka je pala u produžetku i to nakon 26 sekundi, kada je Seidenber matirao golmana Švajcarske i odveo svoj tim u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Švedske.