Treća provera – Popovčani bili dobar rival!

Za dobar meč, kakav je  danas odigran  u okviru priprema  za nastavak prvenstva, potrebna su dva dobra tima. Gosti iz Popovca, članovi Srpske lige Istok, koji u svom sastavu imaju veliki broj niških fudbalera koji su igrali superligašku i prvoligašku konkurenciju, predstavili su se kao dobar rival, sparing  partner.

Ovo je treća i najuspešnija provera do sada. Igralo se veoma dobro, lopta je ,,išla,, kako se to kaže ,,do noge,, dobro pripremljeni timovi, što j gledaocima omogućilo da uživaju  po prolećnom vremenu.

Meč je karakterisao i veliki broj dobro organizovanih akcija što pokazuje da je Radnički iz meča u meč sve bliže igri koju traži Goran Lazarević.

Posle dobre prilike koju je imao u 25. minutu , Pati Spasić je odlično ubačenu loptu od Tolića, izmedju dva igrača u prostor, prihvatio i snažnim udarcem savladao veoma dobrog Milanovića. Bio je to poslednji minut prvog poluvremena.

Praksa Gorana Lazarevića da  svim igračima ukaže priliku nastavjena je I pokazala se dobrom. Trener Radničkog i dalje ,,meša karte,, u želji da pronadje najbolju formaciju .

Najlepšni gol na ovoj utakmici, evro gol, postigao j novajlija Jordan Jovanović. Sa Ivice šesnaesterca poslao je pravu ,,bombu,, u ,,dvedeset,, I zasluženo dobio aplauze. Bilo je to u 50. minutu.

Poigravanje golmana Stemenkovića iskoristio je iskusni centarfor Vukić i četiri  minuta kasnije smanjio na 2:1. Konačan rezultat u 65. minutu, postavio je prvi strelac Piroćanaca, Željko Dimitrov što je dobar znak, da je ovaj odlični  fudbaler ,,proradio,, još u pripremama. Verujemo da će tako biti i u prvenstvu.

Treća provera Radnikčog je uspela, što je pokazalo da forma polako ,,raste,,. Do početka prvenstva Lazarević će imati priliku da igru ,,dotera,, još bolje i sužavajući spisak kandidata za prvih 18, tragati i za najboljom jedanaestoricom.

Radnički – Budućnost Popovac 3:1 (1:0)

Radnički – prvo poluvreme : Bulajić, Andjelković, B.Mančić,Mijalković, Dojkić, Tolić, N.Petrov, M.Mančić, Jovanović, Spasić. Radnički – drugo poluvreme : Stamenković, N.Mančić, Kamenović, Stojanovski, D.Petrov, Miloš Nikolić, Milan Nikolić, Filipović, Dimitrov, Ivković, Žeradjanin.

Rtanj 3 : 0 Tabane 1970
Dunav 5 : 0 Timok
Radnički (S) 0 : 3 Jedinstvo (P)
Budućnost (P) 1 : 0 Radan
Moravac Orion 2 : 0 Ozren
Jedinstvo (B) 6 : 1 Trstenik PPT
Pukovac 0 : 2 OFK Sinđelić
Trajal 3 : 4 Car Konstantin