Završen jesenji deo rukometne Superlige Srbije

Došlo je i poslednje kolo jesenjeg dela Superlige Srbije, kao da smo juče gledali prvo kolo.

Požarevac - Sloga ZmartForce 27 - 28 (12-16)

Pred 200 gledalaca u Požarevcu odigran je meč 11. Kola SRLS. Utakmicu su sudile sudije Marić-Mašić dok je delegat bio Mandić. Veoma napet meč, Sloga je nametnula svoj ritam u prvom poluvremenu i otišla na desetominutni predah rezultatom 16-12. Što je trenera domaće ekipe Miroslava Uroševića dodatno naljutilo i u drugo poluvreme je njegova ekipa ušla sa velikom željom za pobedom ali sreća je bila na strani Sloge iz Požege koja je pokupila ceo plen u Požarevcu. Najbolji igrač utakmice bio je iz gostujućeg sastava, Todorović Darko koji je postigao 9 golova dok je u domaćoj ekipi Marko Jokić postigao 5. Požarevac se na kraju jesenjeg dela nalazi na pretposlednjoj poziciji dok je Sloga na trećem mestu iza Železničara i Partizana.

Železničar 1949 - Spartak Vojput 28 - 25 (17-18)

U ne tako punom Čairu u Nišu odigran je neizvestan meč koji je mogao da poremeti planove Železničara u sledećem delu sezone. Gosti iz Subotice su veoma ažurno ušli u meč i na poluvreme zasluženo otišli sa golom prednosti. U drugom delu utakmice ekipa Spartaka je u jednom trenutku napravila 4 uzastopne greške i to je odlučilo utakmicu gde je Želja kao prvoplasirana ekipa ponovo pokupila bodove. Najbolji u domaćem sastavu Đukić Milan dok je bivši igrač Požeške Sloge Krsmančić Mladen odlikovan titulom najbolji igrač utakmice. U gostujućem sastavu najefikasniji je bio Milan Potpara sa 7 preciznih šuteva. Spartak se trenutno nalazi na 7. Poziciji SRLS sa skorom 5-1-5.

Mokra Gora - Jugović 32 - 28 (17-12)

U Sportsko rekreativnom centru Mokra Gora, gde je utakmicu pratilo oko 350 gledalaca, domaćin je opravdano odneo 2 boda. Sudijski par Crnjanski-Alimpić vodili su u prvom poluvremenu veoma laku utakmicu dok se u drugom poluvremenu Kaćki Jugović probudio u zadavao probleme domaćoj ekipi. Najbolji na utakmici bio je igrač iz domaće ekipe Milenković Aleksandar koji je proglašen igračem utakmice dok je u redovima Jugovića mladi Dušan Ilijin opravdao poverenje svog trenera Dragana Vrgovića sa 7 postignutih golova. Dušan je pohađao rukometni kamp Rastimo koji vodi Novosađanin Đorđe Jakšić Jakša.

Rudar - Metaloplastika 29 - 24 (16-13)

U Rudaru, u hali Kostolac odigrano je poslednje kolo jesenjeg dela gde su arbitri bili Milosavljević-Kovač. Na ovoj utakmici mogli smo da vidimo dosta napetih situacija jer su se sastale šestoplasirana i osmoplasirana ekipa. Prvo poluvreme je bilo turbulentno ali je Rudar to rešio u svoju korist. Drugo poluvreme Šapčani su dodali gas ali to nije bilo dovoljno da se zaustave rukometaši Kostolca koji su opravdano odneli oba boda iz svoje dvorane. Na meču najbolji je bio Jovo Budović iz domaćeg sastava dok je u gostujućoj ekipi najbolji bio Marinović Milan.

Partizan - Šamot 65 28 - 25 ( 16-11)

Jak meč odigran je na Banjici gde je Partizan dočekao aranđelovački Šamot i opravdano pobedio. Sudijski par Radaković-Bakmaz su samo u početku imali dosta posla, kako je utakmica odmicala, Partizan se odvajao i poluvreme završio sa +5. U drugom poluvremenu Aranđelovčani ulaze u mini seriju i smanjuju vođstvo Beograđana na +2 gde trener i nekadašnji igrač Maksić traži tajm-aut i regeneriše svoju ekipu koja je utakmicu završila sa +3. Najbolji igrač ponovo je bio Bojan Butulija koji je prevario golmana 7 puta. U gostujućem sastavu najbolji je bio Ranković Marko sa 6 pogodaka.

Crvena Zvezda – Obilić 32 – 26 (15-13)

U Šumicama pred nešto više od 150 gledalaca Crvena Zvezda je odigrala meč protiv ekipe koja je ove sezone pristupila elitnom Srpskom takmičenju. Očekivala se mnogo veća razlika od strane crveno-belih ali beogradski Obilić nije dozvolio više od 6 razlike. U prvom poluvremenu ekipa Obilića se vratila u kolosek tek nakon 20 minuta, Crvena Zvezda je diktirala tempo na ovoj utakmici i na poluvreme je otišla sasvim zasluženo rezultatom 15-13. U drugom poluvremenu osetio se pad ekipe Obilića i crveno-beli su to maksimalno iskoristili, u ekipi koja je bila na drugoj strani dešavalo se dosta tehničkih grešaka što su domaćini iskoristili i završili utakmicu i jesenji deo prvenstva kako se i očekivalo. Najbolji na utakmici bio je Dejan Babić iz Crvene Zvezde dok je najefikasniji ponovo bio Viktor Matičić sa 5 postignutih golova, u gostujućoj ekipi najbolji je bio Milan Ćorović koji je zadavao dosta muka golmanu crveno-belih. Utakmicu su vodili vojvođanski par Mošorinski-Pandžić.