Srbija ispustila +3, remi sa Holandijom

Rukometašice Srbije isputile su pobjedu protiv Holandije (27:27) u 4. kolu Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Poslije pobjeda nad Kinom i Kamerunom, te remija sa domaćinom Njemačkom, selekcija Srbije sastala se sa svjetskim i evropskim vicešampionom, Holandijom. Selektor Obradović počeo je meč sa praktično drugom postavom, a golovima Dmitrović Srbija je povela sa 3:1. Ipak preko Broh protivnice prave preokret, no Radojević i Obradović vraćaju vođstvom svom timu. Dmitrović je nastavila da „bombarduje“ gol Tes Vister i ponovo je bilo +2 za srpski tim. Igralo se gol za gol, da bi nakon nekoliko grešaka srpskih rukometašice Holanđanke povele u 22. minutu. Ubrzo je bilo i 15:13 za Holandiju, no Dmitrović svojim osmim golom na utakmici donosi izjednačenje i tako se otišlo na odmor.

Svjetske vicešampionke su odmah na startu povele sa dva razlike, ali Krpež Slezak i sjajna Čolić na golu pomogle su Srbiji da se vrati. Golom Obradović sa igračem više Srbija je povela nakon deset minuta, a golom Andree Lekić rezultat je glasio 24:21. U tim trenucima na golu je briljirala Marija Čolić i nije dozvoljavala protivnicama da se primaknu, a u napadu su Damnjanović i Lavko čuvale +3. Ipak u zadnjih pet minuta Srbija nije postigla gol, Holanđanke su uspjele nekoliko sekundi prije kraja da izjednače i tako je završilo 27:27.

Posljednji meč u grupnoj fazi selekcija Srbije igra protiv Južne Koreje za dva dana u 20:30h.