ŽORK Jagodina silna u Svilajncu

U Svilajncu je odigrana utakmica 1/8 finala kupa Srbije pred 60 gledalaca gde je prvi tim ŽORK Jagodine savladao Radnički iz Svilajnca neverovatnim rezultatom 52:25 (26:13).

Jagodina je krenula po 1/4 finale i u tome je uspela. Utakmicu su otvorile serijom 3-0 rukometašice Jagodine Bogojević Jovana, Glišović Marina i Gojković Jelena dok seriju prekida nekadašnja igračica Jagodine Jelena Radovanović golom u 4. minutu. Prvi i poslednji put na minimumu je bio Radnički u 5. minutu takođe pogotkom Jelene Radovanović. U 12. minutu, trener Jagodine Šulović Igor i pomoćni trener Popović Branko zovu svoje igračice na minut odmora nakon čega podižu igru na viši nivo gde se sve više odaljavaju gol razlikom koja je na pluvremenu bila 13 za gostujući sastav gde Vanja Đorđević svojim pogotkom ekipu Jagodine odvodi na desetominutni predah. Drugo poluvreme otvara golom igračica Jagodine Elena Šaronjić u 32. minutu.

Jagodina već u 47. minutu odlazi na +20 gde minutažu opravdavaju mlađe prvotimke. Aleksandra Radosavljević koja nastupa za Jagodinu bila je proglašena najboljom igračicom utakmice sa svojih 4 pogodaka dok je Jelena Bogdanović upisala 3 pogotka dok su 2 bila uz igre i 1 sa linje 7 metara. Golman ŽORK Jagodine Nađa Bogdanović je briljirala sa 15 odbrana kao i u EHF takmičenju gde je u Austriji zabeležila više od 20 odbrana. U ekipi Jagodine nije se nalazila Milica Rančić zbog reprezentativnih obaveza. U domaćem sastavu najefikasnija igračica je bila gore navedena Jelena Radovanović sa 8 pogodaka dok je njena dosta mlađa saigračica Đurđa Vujaklija zabeležila sjanih 7 golova. U gostujućoj ekipi po 7 golova su zabeležile Bogojević Jovana, Terzić Jelena i Glišović Marina dok je 6 golova postigla sjajna Tatjana Trbović koja igra na poziciji pivotmena. Jagodinke su prednjačile takođe u sedmercima koji su bili 6/6 dok su isključenja bila na strani Svilajnčanki koje su zabeležile čak 5 isključenja od 2 minuta.

Što se tiče sudija, jagodinski par Zvijerac-Stamenković nisu imali puno posla već su utakmicu pustili da ide svojim tokom. Sudiju je nadgledao delegat iz Ćuprije Vladimir Tirmenštajn.

Naisa 2 42 : 23 Vranje
Đerdap 22 : 26 Jagodina 2
Rtanj 17 : 29 Topličanin
Vlasotince 22 : 26 Radan
Dubočica 26 : 40 Žitorađa