Kraljevčani mirno pred liderom

Zbog državnog prvenstva u streljaštvu, koje se održava u novoj sportskoj dvorani na desnoj obali Ibra, košarkaši Sloge i Vršca su svoj prvenstveni meč odigrali u popularnoj „kutiji šibica“ na Ibarskom keju. Sve je podsetilo na lepa prošla vremena, osim posete koja je izostala. Neizvesniosti u ovom meču nije bilo. Vrščani su od početka stavili do znanja ko se pita na parketu legendarne dvorane kraj Ibra. Na početku dve trojke Krstovića, presing koji je domaće onemogućio nekoliko puta da prenesu loptu na polovinu rivala, komični priomašaji Sloginih košarkaša i vrlo ozbiljna igra gostiju odlika su onoga što smo gledali u prvih 20 minuta. Već u 6. minutu Vršac je imao prvu dvocifrenu prednost 6-16, a tokom druge četvrtine ona se uvećavala na maksimalnih 19-43. Malobrojni gledaoci bili su u neverici šta sve domaći nisu pogodili, barem iz retkih situacija kada su uspeli da nadmudre odbranu protivnika. Posle svega viđenog u prvom poluvremenu bilo je jasno da Vrščani nisu slučajni lider Mocart KLS. Bolji tim u Kraljevu ove sezone nismo gledali.

Ništa se nije bitnije promenilo ni u drugom poluvremenu. Strateg domaćih Boško Đokić je šansu pružio i klincima sa klupe,a Veljko Ilić i Nikša Peruničić su upisali prve prvoligaške poene. Vršac na krilima razigranih Krstovića, Pavkovića i Stojadinovića ritunski je priveo meč kraju i ostvario ubedljivu pobedu.

SLOGA – VRŠAC 61 – 82 (16-24 8-24, 23-19, 14-15)

Dvorana: „Kutija šibica“ u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: Glišić, Čukalović (Beograd), Krstić (Aleksinac).

SLOGA: Stamenić 7, Vorkapić 3, Ostojić 2, Jovanović 10, Simeunović 5, Bojanić, Pavlvoić 14, Simović 11, Ilić 4, Ćirović 4, Peruničić 2, Jončić.

VRŠAC: Pavković 16, Pavlović 7, Mitrović 11, Krstović 16, Jovović 6, Uzelac, Spasojević, Savović, Jeftić 8, Minčev 2, Stojadinović 13, Đerić.

Beovuk 72 73 : 64 Mladost Admiral
Smederevo 1953 82 : 89 Metalac
Sloga 61 : 82 Vršac
Napredak Rubin 75 : 62 Tamiš
OKK Beograd 67 : 66 Dunav
Spartak 72 : 80 Dynamic BG