Kragujevčani remizirali sa Lučancima u drugoj proveri

U poslednjoj proveri forme pred put u Antaliju, fudbaleri Radničkog 1923 remizirali su sa ekipom Mladosti u Lučanima – 1:1 (1:1).

Odlično su Kragujevčani otvorili utakmicu i već u 7. minutu su došli do vođstva pogotkom mladog Tomovića, ali je domaćin do odlaska na odmor uspeo da poravna rezultat preko iskusnog Radivojevića. Prethodno je talentovani Jojić uzdrmao prečku iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U nastavku utakmice Šumadinci su bili daleko konkretniji i propustili su dve-tri solidne prilike da ponovo dođu do rezultatskog preimućstva. Brazilac Evandro da Silva, koji je sredinom drugog poluvremena zamenio omladinca Lazara Miletića, našao se “oči u oči” sa golmanom Mladosti, ali nije uspeo da ga nadmudri, a vredan pomena je i pokušaj Nikole Kovačevića glavom posle kornera, koji takođe nije doneo promenu rezultata.

Kragujevački superligaš je utakmicu počeo u sledećem sastavu: Raičević, Janković, Pecelj, Ivanović, Tomović, M. Vidović, Zorić, Maksimović, Čolović, Vidosavljević, Činedu. U nastavku su šansu dobili i: Mladenović, Ponjević, Vlajković, Kovačević, Miličić, Srnić, U. Vidović, Krajišnik, Milojević, Petrović, Miletić i Evandro.

Fudbaleri Radničkog 1923 u subotu, 14. januara, odlaze put Antalije, gde će obaviti glavni deo priprema za prolećni deo sezone u Mozzart Bet Superligi Srbije, koji startuje prvog vikenda u februaru. “Crveni” će do 25. januara, kada je predviđen povratak u Kragujevac, odigrati tri pripremne utakmice, i to sa mađarskim Kišvardijem, ruskim Jenisejom i Kajsarom iz Kazahstana.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT
Kolubara 2 : 1 Spartak ŽK
Crvena zvezda 2 : 0 Radnički 1923