Druga liga "Zapad" : OK Lučani - OK Ribnica II 2:3

Neizvestan i uzbudljiv meč odigrali su odbojkaši Lučana i Ribnice II u okviru trećeg kola Druge lige „Zapad“. Publika je imala šta da vidi a gosti su zadovoljniji napustili teren savladavši domaće rezultatom 2-3, posle 105 minuta velike borbe. Osim trećeg i petog perioda igre, ostali setovi igrani su na razliku. Sam start doneo je igru poen za poen a prvu osetniju prednost imali su Kraljevčani pri rezultatu 15-17. Nakon toga trener Lučanaca uzima tajm-aut i uspeva da razmrda tim, koji vezuje četiri poena i okreće rezultat na 19-17. Dva poena viška, igrači u plavoj opremi, održavali su do rezultata 23-21, kada je došlo do pada u igri, što Ribnica II koristi i sa četiri uzastopna poena osvaja set i stiče značajnu prednost.

Olako su Lučanci prepustili prvi period igre gostima ali ih to nije demoralisalo, pa su odlično započeli drugi set i brzo napravili suficit od pet poena, kod skora 11-6. Međutim, kako je set odmicao gosti su postepeno smanjivali deficit, da bi pri rezultatu 20-20 došlo do rezultatskog egala. Ipak, u dramatičnoj završnici, domaći prvi dolaze do 25. poena, nakon što je korektor Kraljevčana Okošanović loptu ispucao u aut i rešavaju set u svoju korist 25-23.

Treća deonica duela, u potpunosti je pripala Lučancima koji su odličnom igrom u polju i dobrim blokom uspeli da ostave Ribnicu na 15 osvojenih poena. Posle 65 minuta igre, na redu je bio 4. set. U tom periodu, viđen je izjednačen duel, do samog finiša, gde su više sreće i umeća imali igrači iz grada na Ibru, uspevši da materijalizuju set rezultatom 23-25. Pobednik sportskog dvoboja rešen je u taj-brejku gde su gosti od početka stekli veliku prednost, koju nisu ispustali i rezultatom 15-8 uspeli da osvoje peti set i reše meč.

Posle tri odigrana kola, Kraljevčani na svom kontu imaju tri trijumfa, dok Lučanci imaju pobedu i dva poraza.

FAP Livnica 0 : 3 Metalac Takovo
Lučani 2 : 3 Ribnica 2
Užice 3 : 2 Priboj
Partizan 1 : 3 Bukovica Putevi
Brezovica 0 : 3 Antena