Omladinska liga grupa "Morava": Mladost (L) - Zlatar 6:0

U duelu omladinskih ekipa Mladosti i Zlatara,Lučanci su bili daleko uspešniji savladavši goste,sa ubedljivih 6-0.Pitanje pobednika rešeno je posle tridesetak minuta susreta,kada su domaći imali tri gola prednosti.Prvi gol je postigao Božić,posle solo akcije unutar kaznenog prostora.Njegov udarac sa desetak metara iskosa sa leve strane,završio je u desnom uglu gola gostiju.Igrao se 10.minut.Osam minuta kasnije,prednost je duplirana nakon gola Protića sa bele tačke.Prethodno je u šesnaestercu Zlatara fauliran,odlični Urošević.I posle drugog gola,tempo nije opao a plavo-beli su nastavili sa pritiskanjem rivala.Na isteku pola časa igre,Tadić postiže pogodak glavom,nakon dobrog centaršuta Ristića,iz kornera.Mogao je i Ristić da se upiše u strelce u 42.minutu ali je njegov udarac Džanović zaustavio.Jedinu priliku u prvom delu,gosti su imali preko Dumića u 45.minutu,ali je njegov udarac,sa ivice kaznenog prostora,završio iznad prečke.U nastavku ista slika na terenu,domaći daleko angažovaniji i motivisaniji.Novi pogodak,četvrti po redu a drugi sa bele tačke,postignut je u 57.minutu.Siguran realizator,ponovo je bio Protić,dok je penal iznuđen nakon faula nad Kovačevićem.Tri minuta kasnije i Kovačević pogađa mrežu Džanovića,prizemnim udarcem sa desetak metara.Najbliži pogotku,igrači iz Nove Varoši,bili su petnaest minuta pre kraja,kada je Terzićev udarac sa 20 metara završio na prečki domaćeg gola.Mora se napomenuti,da je čuvar mreže Lučanaca,vrhovima prstiju zakačio loptu,dovoljno da ne završi u mreži.Konačnih,6-0 postavio je rezervista Vučetić u 90.minutu,nakon dobrog proigravanja Protića.Mladost je na ovaj način,došla do četvrte prvenstvene pobede i učvrstila se u gornjem delu tabele,nakon šest prvenstvenih kola.