Poraz Poleta nakon penala

Juče je u Kikindi na stadionu Vašarište na programu bilo finale Kup-a područja grada Kikinde u kome su se sastale dve vodeće ekipe PFL Zrenjanin kikindski Žak i Nakovački Polet.

Rezultat u regularnom delu bio je 1-1, a nakon izvođenja jedanaesteraca i rezultata 5-4 pobednički pehar odlazi u ruke kikindski ekipe.

Po hladnom i vetrovitom vremenu pred oko 200 gledalaca nakon početnog ispitivanja snaga obe ekipa prvi preuzimaju inicijativu gosti iz Nakova i bivaju opasniji na terenu. Ipak pred kraj prvog dela nakon greške igrača gostiju Važiće dovodi Žak u vođstvo od 1-0. Ubrzo nakon toga gosti izjednačuju preko kapitena Draganova koji postiže gol glavom nakon centaršuta Kočića.

U drugom delu gosti opet konkretnij i opasniji ali golman domaćih je na visini zadatka. 15-ak minuta pred kraj Radivojac iz Žak-a dobija crveni karton nakon udarca laktom Inđića iz Polet-a. Posle toga domaći preuzimaju blagu inicijativu ali do kraja ostaje 1-1. U penal seriji svi su bili precizni sem Zorića i Žak odnosi pobednički pehar.

Sve u svemu, prikazanim danas potpuno opravdano su ove dve ekipe pretendenti za plasman u viši rang i biće veoma zanimljivo u nastavku prvenstvene trke. Veoma brzo, odnosno za dve nedelje opet će se ove dve ekipe sastati na istom mestu ali sad u okviru 11. kola PFL Zrenjanin.