De Hea spasio Junajted, Brajton savladao Lester

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Vest Hem u petom kolu Premijer lige. Ekipa Ole Gunara Solskjera slavila je u gostima sa 2-1.

Vest Hem je bolje otvorio susret. Prijetili su Boven i Fornals ali nije bilo promjene rezultata. U 30. minuti, Benrahma je šutirao, lopta pogodila Varana te je promijenila smjer i otišla u gol. Do kraja prvog poluvremena, gosti su izjednačili a strijelac je bio Ronaldo.

Ronaldo je prijetio i u nastavku ali nije uspio doći do drugog gola. Bolju igru u nastavku, gosti su krunisali vodstvom u 85. minuti kada je Lingard pogodio. U sudijskoj nadoknadi, domaći su imali jedanesterac. Nobl je šutirao ali je De Hea odbranio i sačuvao svoj tim.

U drugom meču Brajton je savladao Lester te je nastavio sa sjajnim igrama. Golovima Mopeja i Velbeka vodili su 2-0. Vardi je smanjio ali to je bilo sve što su uradili gosti.