Minimalne pobjede Arsenala i Sitija, Ronaldov sjajan povratak

Fudbaleri Arsenala savladali su Norič sa 1-0 i tako upisali prvu pobjedu u sezoni.

Prvu priliku na meču imali su gosti preko MekLina ali nije bilo promjene rezultata. U 21. minuti veliku šansu propustio je Obamejang. U nastavku je Arsenal bio dosta bolji rival. Iako je najviše prijetio Pepe, Obamejang je bio taj koji je u 67. minuti pogodio za 1-0. Do kraja susreta Arsenal je imao nekoliko prilika ali nije bilo promjene rezultata.

Do minimalne pobjede došao je i Mančester Siti. Ekipa Pepa Gvardiole savladala je u gostima Lester sa 1-0. Jedini pogodak postigao je Bernanrdo Silva. Istim rezultatom Brajton je nadigrao Brentford u gostima a gol u nadoknadi postigao je Trosar.

Sjajan povratak imao je Kristijano Ronaldo. Junajted je savladao Njukasl sa 4-1. Poveli su golom Portugalca da bi Mankiljo pogodio za 1-1. Golovima ponovo Ronalda te Brune i Lingarda, domaći su stigli do sigurne pobjede.

Vulverhempton je autogolom Sieralte i golom Hvanga savladao Votford kao gost sa 2-0 dok su Sautemtoon i Vest Hem odigrali 0-0.