PLS: U Žarkovu tri crvena kartona, mršav remi lidera u Inđiji, debakl Dobanovčana u Zaječaru

Peto kolo obeležilo je nekoliko znenađujućih rezultata. Lider se opekao kod kuće i na kraju može biti srećan sa osvojenim bodom. Javor Matis je platio ceh isključenju Jevremovića, koje su Žarkovčani znali da kazne. Iznenađuju visoke pobede Timoka 1919, odnosno Mačve. Sa igračem više i nerealizovanim penalom Kabel je osvojio prvi bod u prvenstvu.

U OFK Bačkoj nisu krili razočarenje i gnev prema deliocima (ne)pravde i prestrogo isključenom Mijatoviću u 41. minutu. Palanačani drugu utakmicu za redom završavaju sa igračem manje posle dosuđenih jedanaesterca u korist protivnika. Košanin u prošlom i Mijatović protiv Kabela pocrveneli su posle kontakta sa loptom u kaznenom prostoru. Pitaju se ko im ne dozvoljava da završe drugu utakmicu sa 11 igrača? I pored brojčanog hendikepa, napadali su, ali je junak susreta bio golman Mićanović, koji je odbrani jedanaesterac u 41. minutu. Uprkos isključenjima, OFK Bačka  je iz dve utakmice osvojila četiri boda, i tim podatkom mogu biti zadovoljni.

Vodeća Inđija neprijatno je iznenadila osvajanjem tek jedino boda u duelu sa Radničkim. Po nepisanom pravilu najteže se pobeđuju unapred dobijeni mečevi. - Stvorena je atmosfera unapred osvojena tri boda, i to je u velikoj meri uticalo na slabo izdanje moje ekipe. Nije bilo dovoljno koncentracije, ni ideje da se probije protivnički blok. Nakon vođstva ušli smo u kontra ritam i rival nas je iz kontre kaznio. Želja, kaže trener Nebojše Jandrića, nije izostala, jednostavno nismo imali svoj dan.

Derbi u Žarkovu obeležila su brojna uzbuđenja, golovi, šanse i čak tri crvena kartona. Imali su Ivanjičani veliki kapital u Makiškoj šumi, imali više od igre u prvom poluvremenu, poveli, da bi se u nastavku kompletna slika promenila. Domaćin je odigrao drugih 45 minuta možda najbolje od početak sezone. Posao im je dodatno olakšan iskjučenjem Jevremovića u 72. minutu. Dostanić je izjednačio sa bele tačke, a za preokret se pobrinuo Zuvić, koji je u zaustavnom vremenu, zajedno sa Vicom pocrveneo.

Zaječarci su u najboljoj partiji pod Kraljevicom do nogu potukli Dobanovčane. Budućnost je na prethodne četiri utakmice primila četiri gola, a u petak okruglo pet. Od pet golova u mreźi gostiju tri su pala u prvih 18 minuta. Kako je gost igrao u sistemu 3-5-2, domaćin je izašao visoko, i presingom ih primorao da pogreše, odnosno presekli su tri lopte i dali tri brza gola. Mrežu gostiju prvi je načeo iskusni Jovanović, već u petom minutu bilo je 2:0 (Davidović), da bi goleadu zaključio mladi Nikolić, kome je ovo prvi prvoligaški gol. Za nagradu i drugu pobedu igrači su od trenera Rajčića dobili dva dana slobodno.

"Traktoristi" su vezali drugi poraz, ovaj je bolniji jer su ga doživeli pored Hale sportova. Kardinalna greška golmana Katića i Stefanovića Mladost GAT je kaznila i povela u 40. minutu preko Dimitrića. Domaćin je dubinskim loptama, sa preskakanjem igre, težio da stigne do protivničkog gola, ali su lopte bile lak plen visokih štoper Novosađana.

Akteri meča u Sapcu se slažu da je rezultat previsok u odbosu na raspored snaga na terenu. Prvih pola sata nisu nagoveštavala debakl gostoju sa Banjice. Zahvaljujući spretnom srelcu Mićanoviću (dva gola) Šapčani su savladali ubedljivo "građevinare". Iz jedne bezazlene situacije, nakon uklizavanja poveo je domaćin da bi na scenu stupio Mićanović, šutem sa distance u sam ćošak povisio rezulrat. U nastavku Rad je sve bacio u napad, Grubješić ne koristi izgledaju priliku, da bi u finišu, kad je već ponestalo snage i koncentracije, domaćin iz dve polukontre stavio tačku na susret. Činjenica je da Rad nema kvalitetne igrače u napadu, jer kako drugačije objasniti podatak da su na pet utakmica postigli tek dva gola.

Zlatibor je pustio Železničar da igra a oni su davali golove, rezime je utakmice na Švajcariji. Prepustili su im sredinu terena i sa brzim igračimao po bokovima dolazili u izgledne situacije. Tako su postigli golove, prvi posle centaršuta desnog beka Ivanović pogađa za 1:0, i kod drugog gola akcija je potekla sa boka a spretni realizator bio je Dragoljub. Pokazalo se da je domaćin tvrda i čvrsta ekipa koja pre svega veliku pažnju poklanja svom golu pa otuda ne čudi da su na dosadašnjih pet susreta primili tek dva gola i to oba sa "bele tačke".