Novi remi Radničkog, u narednom meču pobeda imperativ kako bi bi obezbedili opstanak u Superligi

Nišlije blizu opasne zone koja vodi u niži rang; foto: FK Radnički

Fudbaleri niškog Radničkog odigrali su nerešeno 0:0 u Užicu protiv Zlatibora meč 37. kola Superlige Srbije. Ovim remijem Radnički je i dalje van opasne zone, ali sa istim brojem bodova kao i Novi Pazar koji je na mestu koje vodi u niži rang.

Radnički je od starta meča preuzeo inicijativu na terenu i nametnuo se posedom. Nišlije su prvu najbolju šansu imale preko Đuričkovića, kada je sjajan šut sa distance "skinuo" paradom golman domaćih. Nakon toga Radnički je pretio preko Pantelića, Aksentijevića i Kovačevića, ali primene rezultata nije bilo. Zlatibor je uglavnom pretio nakon prekida. Do pauze pokušao je i Pantelić još jednom, ali se rezultat nije menjao.

Na startu drugog dela odličnu šansu imao je Gavrić, ali je nakon centaršuta Aksentijevića neprecizan bio krilni napadač. Tačnije, golman Zlatibora je dobro intervenisao. Nastavio je Radnički sa pritiscima, ali gola nije bilo.

U 54. minutu Radnički pogađa okvir gola. Kovačević šutira sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava na stativi. U 72. minutu novi pokusaj Nišlija i sjajna intervencija golmana Čupića. Pokušao je Kovačević nakon dodavanja Đuričkovića, ali je gost dobio samo korner posle koga se ništa nije promenilo. Samo par minuta kasnije probao je i sam Đuričković, ali je Čupić neumoljiv na golu.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa egalom, a gost je nastavio sa pritiskom. Ipak, ništa se nije promenilo, većih šansi nije bilo, pa sada Nišlije imaju pred sobom težak zadatak - moraju da trijumfuju u poslednjem kolu.

Radnički već u sredu u okviru poslednjeg kola dočekuje Bačku i kako je i sada sa istim brojem bodova iznad Novog Pazara, pobedom bi ostao na mestu koje i naredne godine znači igranje Superlige.

Metalac 1 : 1 Novi Pazar
OFK Bačka 0 : 5 Crvena zvezda
Zlatibor 0 : 0 Radnički (N)
Rad 7 : 1 Mačva
Vojvodina 1 : 1 Spartak ŽK
Inđija 0 : 5 Proleter
Radnik 0 : 3 TSC
Javor Matis 1 : 2 Čukarički