RETROSPEKTIVA: Super B liga - Žene - 17. kolo

25.04.2021. – 18:00 RK Kučevo - RK Beograd 23:29 (8:16)

Kučevljanke su dočekale ekipu Beograda kojoj je ova utakmica veoma značila. Već je poznato da beogradski sastavi vode bitku za ulazak u Superligu a od ovog kola priključila se i Kikinda. Što se tiče ove utakmice, egal smo gledali svega 10 minuta a zatim izabranice Đurice Nađa dodaju gas i do poluvremena odlaze na 8:16. Napale su domaće u drugom poluvremenu i prišle na -3. Nađ nije reagovao tajm – autom a igračice Beograda nastavljaju u svom ritmu i utakmicu privode kraju gde osvajaju veoma bitne bodove. Kod domaćina, 7 golova je postigla Ljubica Simić a u gostujućoj ekipi najefikasnija je bila sa 8 golova Marija Ilić. Za igračicu utakmice proglašena je Dragan Petković, postigla je 6 golova. Službena lica bila su iz Kragujevca. Sudije Aleksandar Rilak i Nemanja Živić. Delegat je bila Marija Lojpur.

24.04.2021. – 19:00 ŽRK Kikinda - ŽRK Crvena zvezda 24:22 (14:12)

Izabranice Vesne Bojković pretrpele četvrti poraz u Super B ligi, u okviru 17. kola domaća Kikinda je bila uspešnija rezultatom 24:22 (14:12). Utakmica je imala čudan tok i nekarakterističan za Crvenu zvezdu. I pored dobrog početka i vođstva 1:5 na startu, Zvezda nije uspela da sačuva prednost. Kikinda je preko Željane Radaković jurila rezultat, Zvezda preko Jovane Ristić održavala razliku. Usledila je serija promašaja i grešaka u napadu, što je domaća ekipa iskoristila i prvo stigla do izjednačenja u 23. minutu (9:9), pet minuta kasnije i prvi put povela na meču, da bi u seriji 4:1 u finišu, u kojoj se istakla Milica Perović, sačuvala vođstvo i sa 14:12 se otišlo na poluvreme. Za 10 minuta u nastavku, Zvezda je dozvolila samo jedan gol protivnicama, Tamara Jelić vezala nekoliko intervencija, ali neverovatno je da nisu uspevale njene saigračice da stignu do izjednačenja. Veliki broj grešaka, neiskorišćenih napada i zicera, do novog gola Radakovićeve u 40. minutu. Kikinda je uspela da se odlepi na tri gola, razlika koju je Zvezda uspela da stigne preko Jovane Ristić i Jelene Kostrešević u 56. minutu, ali su Sivčeva i Čočaj donele pobedu svojoj ekipi i treće mesto na tabeli. Konačan rezultat postavila je Anđela Gudžić, 24:22. Sa po 6 golova najefikasnije su bile kapiten Jovana Ristić i Tamara Đurković. Domaćina su do pobede vodile sa 6 golova Željana Radaković i Milica Perović. Za igračicu utakmice proglašena je Teodora Đukičin koja je postigla 5 golova. Službena lica bila su iz Valjeva. Sudije Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević. Delegat je bio Saša Pavlović.

23.04.2021. – 17:00 ŽRK Srem - ŽRK Pančevo 29:29 (12:14)

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u Sremskoj Mitrovici gde su koplja ukrstile rukometašice Dušana Drče i Marka Krstića. Na kraju usledila je podela bodova a rezultat je bio 29:29 (12:14). Iako su obe ekipe izborile opstanak u Super B ligi ni u jednom trenutku se nisu opuštale akterke ovog meča. Utakmica je otvorena rezultatskom klackalicom gde su se ekipe smenjivale u vođstvu a više snage do poluvremena su imale gošće iz Pančeva i na odmor odlaze sa +2. U drugom poluvremenu gošće su održavale vođstvo do 41. minuta a zatim Srem požrtvovanom igrom u napadu i frenetičnom odbranom preokreće rezultat i odlazi na +3. Brzo je reagovao Krstić i pozvao svoje rukometašice na jednominutni odmor. Urodilo je to plodom i u poslednjih 10 minuta se ulazi egal igrom. Tri minuta pre kraja gošće dolaze do vođstva a heroj je bila Komnenović koja je pronašla rupu u odbrani gošći i postavila 29:29. Standardno dobra kod Pančevki bila je Valentina Božinović koja je upisala 8 golova. Srem je imao Aleksandru Mitić koja je proglašena za igračicu utakmice. Postigla je 8 golova. Utakmicu su sudili Nikola Musić i Stevan Đurašinović iz Vrbasa. Delegat je bio Boris Vukašinović iz Kikinde.

25.04.2021. – 21:00 ŽRK Žitorađa - ORK Beograd 24:38 (9:22)

Rukometašice Žitorađe su u kasnim nedeljnim satima dočekale beogradski sastav gde su ubedljivo poražene rezultatom 24:38 (9:22) i tako zvanično ispale iz Super B lige. Znao je Vladimir Atanasković da će ovo biti veoma teška utakmica a ušao je u meč sa 12 igračica dok su Beograđanke imale 14. Već posle 10 minuta bilo je jasno da će bodovi otići za Beograd. Željko Janković nije dozvolio svojim igračicama da se opuste te na poluvreme nose veliku prednost (9:22). Vredi napomenuti da su se u listu strelaca upisale sve igračice Beograda osim golmanki. Kod domaćina najefikasnija je bila Teodora Manojlović sa 7 golova dok je u gostujućem sastavu Nataša Radulović postigla 9. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Jana Vasiljević. Utakmicu su sudile Dragana Janićijević i Maja Đorđević (Kragujevac – Jagodina) dok je kontrolor bio Mirko Nedeljković iz Požarevca.

24.04.2021. – 19:30 RK Petrovaradin – RK Junior 25:21 (13:10)

Rukometašice Juniora su imale težak zadatak u Petrovaradinu. Nakon sjajnih 60 minuta igre nisu uspele da ubeleže drugu pobedu u prvenstvu. Petrovaradin je bio veliki favorit na ovoj utakmici ali su mlade “Juniorke” mučile sastav Jugoslava Ramića svih 60 minuta. Sjajno su utakmicu otvorile gošće (0:3) a prvo izjednačenje vidimo u 12. minutu (6:6) a zatim od 19. minuta na terenu postoji samo domaća ekipa koja serijom golova gasi nadu mladim rukometašicama Juniora i na poluvreme odlazi sa +3. U drugom poluvremenu gošće su bile uvek blizu ali nikako nisu mogle da prelome i da sustignu Petrovaradin. Na kraju zaslužena pobeda domaćina rezultatom 25:21 (13:10). Junior je vodila sa 8 golova Ivana Stanojević a domaći su imali raspoloženu Vanju Đulinac koja je postigla 10 golova. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Marija Pavlović. Utakmicu su sudili Pančevci Davor Tarajić i Vladan Andonovski. Kontrolor je bio Nebojša Grković iz Kaća.