09.04.2021 Aleksandra Stojković

Zmajevi moraju da sačuvaju Krov!

Fudbaleri Voždovoca u okviru 31. kola domaćeg prvenstva igraju veoma važan meč na domaćem terenu protiv ekipe Proletera iz Novog Sada.

U prvom delu sezone, kada su oba tima beležila značajno bolje rezultate, meč na stadionu Karađorđe završen je nerešeno 1:1, a mladi Dragan Stoisavljević doneo je bod svom timu golom u 90. minutu. Pred novi okršaj, Proleter se nalazi na 8. poziciji sa 42 boda, dok su Zmajevi 12. sa pet bodova manje.

Gospodin Jovan Damjanović, šef stručnog štaba Voždovca, postavio je jasan cilj za duel sa Novosađanima.

Ova sezona je teška za nas iz mnogo razloga, rezultatski smo daleko od planiranih ciljeva. Bez obzira na sve to, moramo da osvajamo bodove! Dolazi nam Proleter koji je kao i mi imao bolji prvi deo sezone. Nimalo lak protivnik, ekipa koja je pre svega dobro organizovana bez lopte. Imaju kvalitetne pojedince, naročito u napadu. S druge strane, moji momci generalno mogu mnogo više, a to moraju i da pokažu. Nema mesta za izgovore, moramo da se fokusiramo i uzmemo bodove. Igramo kod kuće i sve sem pobede za nas bi bio veliki neuspeh“, jasan je gospodin Damjanović.

Duel između Voždovca i Proletera zakazan je za subotu, 10.04. s početkom u 19 časova. Prvi kanal televizije Arena Sport prikazivaće ovaj meč u multiprenosu, dok dešavanja iz minuta u minut možete pratiti na sajtu i društvenim mrežama FK Voždovac.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor