Čalovejić golom u 80. minutu doneo bod "Fudovcima"

FK FUD - foto: Žarko Arsić

U 9. kolu Prve Rasinske okruzne lige FUD je dočekao ekipu Sloge iz Ćićevca. Domaćin je imao odličnu šansu u 28. minutu kada Milivoje Nikolić izlazi sam pred golmana gostiju, ali šutira veoma traljavo. Gosti kažnjavaju promašaje domaćina u 40. minutu kada Pejić šutira sa desetak metata i savladava golmana domaćih Jovananovića.

Domaćin do izjednačenja stiže nakon faula nad Milivojem Nikolićem koga stoper gostiju ruši u šesnestercu, a sudija pokazuje na belu tačku. Suguran sa penala bio je Pavlović u 65. minutu. Veoma dobri gosti su ponovo poveli u 72. minutu, a strelac je bio  Radosavljvić.Ni tada se nisu bruski metalci predavali već su konstantno napadali gol gostiju i ta uposnost se isplatila u 80. minu kada Milivoje Nikolić šalje dubinsku loptu koju prihvata Čalovejić i u stilu vrsnog strelca savladava golmana Zdravkovića za 2:2. Imali su šanse fudovci i za pobedu koje nisu iskoristili. U 84. minutu odlučnu priliku je imao Ivan Čolić, Milivoje Nikolić u 86. minutu, kao i Nenad Nikolić u 89. minutu. Moramo da pohvalimo i golmana gostiju koji je sjajno branio na ovoj utakmici.

FUD - Sloga  2:2 (0:1)
Stadion: Gradski. Sudija: Nikola Miljković (Aleksandrovac). Strelci: Pavlović  65. minut iz penala, Čalovejić 80. minut (FUD), Pejić  u 40.  minutu i Radosavljević 72. minutu (Sloga).

FUD: Jovanović, Čalovejić, Obradović ( od 78. minuta Vukojević), Mil.Mitrović, Pavlović, Simić (od 46. minuta Čolić ), Luković, Nikolić, Vuković (od 46. minuta Zdravić), Nikolić, Terzić (od 60. minuta M.Čolić).
SLOGA (C): Zdravković, Jovanović (od 55. minuta Ahmetović ), Šapić, Mar.Mitrović, Obradović, Pešić, Radosavljević, Petrović (od 89. minuta Mitić), M.Petrović (od 80. minuta V.Čolić), Maksimović, Pejić.

Mačkovac 4 : 0 Žabare
Ribnik 3 : 4 Mladost (T)
FUD 3 : 1 Mladost (DK)
Trudbenik 0 : 0 Vinogradar
Gradina 3 : 0 Čitluk
Kupci 4 : 1 Sloga (D)
Donji Kopaonik 1 : 1 Sloga (L)
Sloga (Ć) 4 : 4 Gornji Stepoš