"Crveni" uspešno položili poslednji test pred nastavak sezone

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su zemunski Teleoptik u poslednjoj proveri pred početak drugog dela sezone u Prvoj ligi Srbije - 4:2 (1:1).

Velika hladnoća nije omela fudbalere oba tima da pruže kvalitetnu i efikasnu partiju na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača”, popularnom “veštaku”. Kragujevčani su još jednom pokazali da su dobro naštelovali nišanske sprave uoči starta prolećnog dela sezone, dok popularni “optičari” mogu biti zadovoljni činjenicom da su lideru Prve lige Srbije pružili zavidan otpor.

Mreže su mirovale do 24. minuta, kada je na scenu stupio, a ko drugi no fudbalski velemajstor Nemanja Tomić, koji je još jednom svojom majstorijom, ovoga puta iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, obezbedio “crvenima” početno vođstvo. Bio je ovo ukupno peti pogodak iskusnog veziste u ovom pripremnom periodu, koji pokazuje da će biti jedan od ključnih aduta u ekipi trenera Aleksandra Linte u nastavku pohoda na Super ligu.

Čekali su gosti strpljivo priliku da ugroze gol Kragujevčana, i ona im se iznenada ukazala u 42. minutu, kada je posle greške Uroša Aleksijevića, Knežević poravnao rezultat na 1:1.

“Crveni” su do novog vođstva došli početkom drugog poluvremena. Tomić je izveo korner, a najsnalažljiviji pred golom Teleoptika bio je štoper Radničkog 1923 Miloš Vidović.

Ipak, mlada i poletna ekipa Teleoptika nije se tako lako predavala i uspela je da stigne do novog izjednačenja pogotkom Ćorkovića iz slobodnog udarca u 81. minutu, kome je u izvesnoj meri kumovala i nešto slabija procena golmana Kragujevčana Nikole Stepanovića.

A onda je usledio furiozan finiš u režiji učenika Aleksandra Linte. Prvo je Đorđe Maksimović u 85. minutu efektnim udarcem sa nekih petnaestak metara vratio rezultatsku prednost domaćem timu, da bi u bukvalno poslednjim trenucima utakmice oporavljeni Marko Mirić umakao pažnji svojih čuvara i rutinskom egzekucijom potvrdio pobedu “crvenih” sa “Čika Dače”.

Kragujevčani su tako period pripremnih utakmica okončali sa učinkom od pet pobeda, uz po jedan remi i poraz, i sa gol razlikom 21:9.

Prolećnu premijeru u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Radničkog 1923 imaće naredne subote, 20. februara, na gostovanju pančevačkom Železničaru.

RADNIČKI 1923 - TELEOPTIK 4:2 (1:1)

Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”. Sudija:
Pavle Ilić (Kragujevac). Strelci: Tomić u 24, M. Vidović u 56, Maksimović 85. i Mirić u 89. minutu za Radnički 1923, a Knežević u 42. i Ćorković u 81. minutu za Teleoptik.

RADNIČKI 1923: Lukić, Rađen, M. Vidović, Filipović, Vićentijević, Kovačević, U. Vidović, Aleksijević, Ristović, Tomić, Nikodijević. Igrali su još: Stepanović, Dukić, Ćirović, Petrović, Varjačić, Milikić, Ilić, Avram, Maksimović i Mirić.

TELEOPTIK: Slavković, Šimunović, Obradović, Subotić, Adamović, Đurković, Momčilović, Knežević, Blagojević, Marković, Marinković. Igrali su još: Kašić, Krstić, Ćorković, Todorović, Pelemiš, Nikolić, Lekić, Sretenović, Čapljić, Mugoša i Stakić.

Radnički (O) 0 : 1 Radnički (NB)
Studentski grad 3 : 3 Leštane
Mladenovac 0 : 1 Stepojevac Vaga
Jedinstvo 1 : 1 Sremčica
Sinđelić 4 : 0 BSK 1925
Lokomotiva 3 : 0 Crvena zvezda