07.02.2021 V. Jankov

Komšijski drugoligaški derbi zasluženo pripao Banaćanima

Sa komšijskog debija Korać (10) i Tomić u u borbi za loptu - foto: V. Jankov

Lider na kolenima! Najefikasniji drugoligaški napad nadigrao najsigurniju odrbranu!Banaćani se revanširali istom merom! Sve bi to mogli biti naslovi  premijerne utakmice nastavka drugoligaškog karavana u kojoj je novobečejska Tisa savladala Bečejce, ali su oni i dalje lideri zahvaljujući rezultatima iz prvog dela prvenstvene trke. Kuriozitet ovosezonskog međusobnog odmeravanja snagafutsalera dva Bečeja da su oba završena identičnim rezultatom 5:2, a pobede su pripadale gostima.

Namestilo se da su prevelikoj želji i jednih i drugih, domaći igrači više grešili, a gosti su u svojim redovima imali velemajstora Čedomira Tomčića, koji je kaznio dve greške na samom početku utakmice i time uneo dodatnu nervozu rivalu, a saigračima omogućio smirenost u igri. Međutim, borbenost nije nedostajala, a epilog toga je mnogo nagomilanih prekršaja i tri kaznena udarca sa deset metara, ali nijedan nije realizovan. Prvo je Arvai šutirao preko, a Živkucin kraj gola, a u samom finišu Celin je uzdrmao stativu.

Slično je bilo i u nastavku. Bečejci su silovito napali, Korać je u prvih 65 sekundi imao dve kolosalne prilike, ali rezultat se nije menjao. Kazna je ubrzo stigla. Kao i u prvom poluvremenu, za sedam minuta mreža domaćina se još dva puta zanjihala. Prvo su u naletu domaćina, gosti izveli brzu kontra akciju u kojoj su učestvovali Celin, Ilić i realizovao je Guberinić, a onda je Tomčić asistirao Tomiću sa 0:4. Koliko god da su Bečejci pokušavali da anuliraju vođstvo rivala, čak su rizikovali igrajući bez golmana, ništa im nije polazilo za nogom. A onda je viđeno novo majstorstvo Tomčića, koji je sa polovine terena poslao loptu pod prečku za 0:5. Ubrzo je Golub materijalizovao dodavanje Koraća, potom je Novaković dobio priliku u 37. minutu da iz kaznenog udarca sa deset metara ublaži poraz, ali je Janićijević odbranio njegov šut, da bi Golub svojim drugim golom u poslednjim trenucima utakmice postavio konačnih 2:5.

Bečej 2003 - Tisa  2:5  (0:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd) 7, Bane Papišta (Sremska Mitrovica) 5. Strelci: 0:1 Tomčić u 3, 0:2 Tomčić u 7, 0:3 Guberinić u 25, 0:4 Tomić u 27,0:5 Tomić u 32, 1:5 Golub 34, 2:5 Golub u 40. Žuti kartoni: Vadaski, Korać (Bečej 2003), Letić, Stojković (Tisa). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (6+2), Tisa 13 (7+6). Igrač utakmice: Čedomir Tomčić (Tisa).

Bečej 2003: VADASKI (14 odbrana) 7, NOVAKOVIĆ 6, GOLUB 7, KORAĆ 6,5, VODONjI 6,5, Marinković -, Božičić -, Živkucin 6, Arđeljan 6, Mačiženski 5,5, Arvai 5,5, Ćulum 5,5.

Tisa: JANIĆIJEVIĆ (15 odbrana) 8, TOMČIĆ 9, TOMIĆ 7,5, GUBERINIĆ 7,5, CELIN 7, Andrić -, Ćurčić -, Čičić 7, Ilić 7, Letić 7, Ikrašev -, Stojković 7, Pelengić -.

SAS 5 : 0 Zufo
Tisa 4 : 3 Banjica
Leskovac 6 : 4 Bečej 2003
Forum 2 : 10 Ivanjica
Metalac Kolorado 2 : 6 Palež
Loznica Grad 2018 5 : 6 Jastrebac