Najbolje izdanje Jagodinaca na premijeri trenera Vladana Petrovića

Premijera novog trenera GFK Jagodine,Vladana Petrovića, bila je više nego uspešna i igrači su mu poželeli dobrodošlicu sa jednom od najboljih utakmica ove jeseni. Do susreta sa Radničkim iz Pirota Jagodinci nisu mogli da se pohvale efikasnošću i na prethodnih 14 utakmica postigli su najmanje, tek 10 pogodaka a juče - četiri.  Bar na početku meča nije delovalo da će Piroćanci pretrpeti tako ubedljiv poraz. Videlo se na zagrevanju da hrabre jedni druge i da su se naoštrili kakop bi uzeli meru domaćinu.

-Odigrali smo vrlo čudnu utakmicu. Od prvog minuta su nas pritisli i uplašio sam se za dalji razvoj situacije  na terenu. U prvih 30 minuta vodila se ravnopravna borba, čak su na momente  gosti bli bolji, stvorili su jenu izglednu priliku, mada smo mi bili u šansi da povedemo. Dva gola u zadnjoj trećini prvog poluvremena su nam znatno olakšali posao. U nastavku smo ih pritisli, tako da maltene nisu prešli centar, i pored dva gola imali smo još dve prilike i po šansamo možda je trbalo da bude 5:1 – prenosi nam najsvežije utiske novi strateg Vladan Petrović

Utakmica je odigrana u visokom ritmu, potrošeno je mnogo energije i snage tako da su u finišu napadači i ofnzivni vezisti zbog prtemora tražili izmene. Paetrović tvrdi da su kojim slučejem sutra igrali meč mišljenja je da bi teško pobedili. Gosti su bili oslabljeni za dva reprezentativca ali to ne može biti opravdanje za bledo izdanje.  Prvi zadatak koji se postavio ispred iskusnog stručnjaka bio je da se poboljša realizacija, tako da su rađeni individualni treninzi sa napadačima. Nisu se nadali da će u tako kratkom roku to već na prvoj utakimici dati rezultat.