Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 5. kolo

07.11.2020. – 13:00 RK Smederevo – RK Ub 32:27 (16:13)

Smederevski rukometaši opravdali su ulogu favorita na utakmici 5. kola Super B lige Sever – Centar sa novajlijom u ligi ekipom Uba. Domaći su slavili rutisnku pobedu rezultatom 32:27, poluvreme 16:13. Gosti su dugo odolevali i pretili ekipi Nenada Martića. Imali su domaći rukometaši u nekoliko navrata pet golova prednosti ali se uporni gosti nisu predavali. Sredinom drugog poluvremena uspeli su da smanje prednost na samo dva gola zaostatka (22:20) ali je tada usledila furiozna serija Smederevaca od 8:2 i na pet minuta do kraja bilo je jasno da bodovi ostaju u Smederevu. Najefikasniji igrač u ekipi Smedereva bio je Nemanja Marjanović sa 7 pogodaka, gol manje postigao je Petar Bugarinović (igrač utakmice), a pet puta u listu strelaca upisao se Dušan Stojković. Kod gostiju 10 golova je postigao Petar Petrović dok je 7 upisao Nikola Marković. Utakmicu su sudili Darko Grubački iz Zrenjanina i Dušan Vojvodić iz Novog Sada. Delegat je bio Zoran Černoh iz Kovina. Izvor: sdsport.rs

08.11.2020. – 21:00 RK Voždovac 2012 – RK Kolubara 29:29 (16:18)

Kako bi rekao trener Saša Kandić, „vrtić sa Voždovca je ponovo iznenadio favorita.“ Baš tako, Voždovac je jedina ekipa u ligi koja je ubeležila čak 3 remija. Ovoga puta skinuli su bod veoma kvalitetnoj ekipi Kolubare koja puca na sam vrh. Od samog početka bilo je jako neizvesno, vođstva su se stalno smenjivala a prvi put veću razliku je napravila gostujuća ekipa iz Lazarevca (9:12 – 23. minut). Održavali su prednost do poluvremena a izabranici Bojana Ćirića uspeli su da smanje zaostatak na -2. Do 45. minuta Kolubara je uspela da ode na +5 (20:25) a kako je vreme odmicalo i bližio se kraj utakmice domaćin je “topio” prednost i u 59. minutu preko Lazara Ristića doneo izjednačenje. Veliki su ulozi bili, onaj ko je imao hladniju glavu mogao je da reši utakmicu. Na 30ak sekundi do kraja pucao je Vukašin Vujošević te zatresao mrežu domaćina. Tajm aut je brzo zatražio Bojan Ćirić kako bi napravio akciju koja bi donela bod Voždovcu. Nisu uspeli domaći da iz tranzicije postignu gol iako je ostalo 20ak sekundi do kraja. Na širokoj bekovskoj poziciji načinjen je faul gde stvari u svoje ruke preuzima heroj utakmice Bojan Mitrović. Iz ereta upućuje šut preko bloka i vara golmana Kolubare gde donosi svojoj ekipi veoma bitan bod. Kod gostiju najefikasniji je bio Vukašin Vujošević sa 8 pogodaka dok je 6 upisao Mirko Jovanović. Igrač utakmice bio je baš heroj Voždovca Bojan Mitrović koji je postigao 9 golova dok je 8 dodao Nikola Zečević. Arbitri su bili Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski iz Bačke Palanke dok je delegat bila Danijela Kosanović iz Sombora.

07.11.2020. – 19:00 RK Morava – RK Sivac 69 34:34 (15:14)

Rukometaši Morave su posle pet odigranih utakmica ubeležili prvi bod tako što su remizirali protiv ekipe Sivca. Videli smo pravu goleadu gde je “palo” čak 68 golova. Krenula je ekipa iz Velike Plane pogotkom i do 10. minuta imala vođstvo. Sivac preko Milana Žegarca dolazi do vođstva i održava ga do 22. minuta kada je rezultat izjednačio Vladimir Antić (12:12). Kapiten Nenad Tasić je ponovo doveo Moravu do vođstva gde Morava pametno održava minimalnu prednost sve do poluvremena. Velika neizvesnost je viđena u drugom poluvremenu. U jednom trenutku su mnogi mislili da je Morava otklonila tu neizvesnost kada je povela rezultatom 26:23 a nakon 4 minuta igre Sivac je ponovo stigao do nerešenog rezultata. Morava je imala sve u svojim rukama u poslednjem minutu utakmiceali su Nenad Slavuljica i Marko Čabai (iz penala doneo pobedu) bili precizni i odigrali nerešeno. Kod gostiju najefikasniji je bio Marko Čabai sa 12 pogodaka (8/8 iz penala), pratio ga je Lazo Beslać sa 5 pogodaka. U domaćoj ekipi Vladimir Antić je postigao 11 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je Miloš Mirković koji je postigao 6 pogodaka.

07.11.2020. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Lavovi BP 25:33 (12:15)

Rukometaši iz Bačke Palanke su gostovali ekipi Vrbasa i zasluženo slavili protiv favorita rezultatom 25:33 (12:15). Nakon 5 odigranih utakmica Lavovi BP imaju dve pobede i tri poraza dok je Vrbas zbog lošije gol razlike na 9. mestu odmah ispod Lavova sa istim učinkom. Od samog početka Lavovi su krenuli furiozno i već u 6. minutu su imali suficit od 4 gola (0:4). Dva puta zaredom golove postiže Jovan Mirković za Vrbas gde smanjuje rezultat na 2:4. Nastavili su u svom ritmu izabranici Slobodana Permosera i do poluvremena imali +3. Mnogo zanimljivije je bilo drugo poluvreme gde Vrbašani nisu imali puno ideja kako da stanu na put razigranim Lavovima. U 48. minutu gosti su imali +7 i tada se naslutilo kako će utakmica biti završena. Na kraju 25:33. Kod domaćina po 4 puta su se upisivali Matija Mićunović, Martin Samardžić, Marko Perović i Stanislav Momić. U pobedničkoj ekipi po 8 puta su bili precizni Đorđe Stanojev i Filip Grubor. Za igrača utakmice proglašen je Vukašin Petković. Utakmicu su sudili Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog Sada dok je kontrolor bio Zdravko Adamović iz Crvenke.

07.11.2020. – 19:00 RK Jugović – RK Inđija 28:23 (17:15)

Rukometaši Jugovića su u svom Hramu dočekali novajliju u ligi i očekivano pobedili rezultatom 28:23 (17:15). Tokom celog prvog dela rukometaši Inđije su ozbiljno mučili ekipu Jugovića, stalno su bili na korak od većeg vođstva ali je u jednom trenutku ekipa iz Kaća dodala gas i napravila +2 gde je otišla na desetominutni predah. U drugom delu ekipa Predraga Petljanskog nije imala ideju kako da stane na put raspucanim bekovima pa je u jednom trenutku na semaforu stojalo 26:18 gde je desetak gledalaca moglo da pretpostavi kakav će biti ishod ove utakmice. Na kraju zaslužena pobeda ekipe Jugovića. Kod gostiju Boško Marinković je bio precizan 5 puta dok je kod domaćina Nemanja Momčilović bio precizan 10 puta i time je zaslužio da ponese titulu najboljeg igrača utakmice. Službena lica bila su iz Vrbasa, sudije Nikola Musić i Stevan Đurašinović dok je kontrolu vršio Vladimir Knežić.

08.11.2020. – 19:00 RK Mačva – RK Jedinstvo 28:22 (14:8)

Najbolju partiju od početka prvenstva odigrali su mačvanski rukomeraši na parketu Sportske hale u Bogatiću. Treći trijumf ove sezone u Super B ligi upisali su nad novobečejskom ekipom RK „Jedinstvo“, rezultatom 28:22. Lokomotiva u kompoziciji trenera Mitra Pavlovića u ovom meču bio je Miroslav Mita Jovanovski, koji je sjajnim asistencijama i sa 11 pogodaka, još jednom poneo titulu igrača utakmice. Sve je odlično funkcionisalo u domaćim redovima, a kapiten Branko Džigurski sa neverovatnih 26 odbrana još jedan je pojedinac vredan pomena na ovom susretu. Čvrsto su zaigrale „Lisice“ od samog starta, lako nametnule svoju prepoznatljivu brzu igru, a gostujući rukometaši uspevali su da prate ritam i drže priključak samo prvih desetak minuta. Svi kao jedan stajali su domaći u defanzivi i od 12. do 22. minuta sačuvali svoju mrežu netaknutom. Gradila je Mačva prednost i u nastavku i na pauzu otišla sa plus šest (14:8). Neumoljivi su bili crveno-crni i u drugom delu susreta, te je ubrzo bilo jasno da će dva boda ostati u Bogatiću. Borbeni Vojvođani uspeli su u 45. minutu da smanje prednost na četiri razlike, ali je ponovo proradila domaća mašinerija i počela da slaže kockice u svojim redovima. Trener Pavlović prepustio je finiš meča mladim igračima, koji su podjednako parirali rivalu i bili na visini zadatka do zvuka sirene. Najefikasniji na utakmici bio je Miroslav Jovanovski iz domaće ekipe koji je postigao 11 golova. Kod gostiju Nemanja Brojčin je bio precizan 6 puta. Utakmicu su sudili Nemanja Kovačić i Ivan Mandić dok je delegat bio Jovan Popadić.