"Strašni" Strahinja doneo pobedu Radničkom

Nisu Gumari opravdali ulogu favorita, još jednom su im Piroćanci zagorčali sudbinu i postali "kost u grlu". Početak nije najavljivao takav rasplet. Otvorili su domaći utakmicu na najbolji način, stigli do vođstva već u 11. minutu: Osman je odlično asistirao mladom Nikoliću, koji je iz otvorene pozicije rutinski matirao Šuljagića - 1:0.

Prvi put su gosti zapretili u 23. minutu, oprobao je šut Georgijev, ali uspešno je intervenisao Drašković. Samo četiri minuta kasnije, posle kornera, dobro je skočio Osman, pokušao glavo da skrene loptu u gol, međutim Šuljagić je bio u pripravnosti i otklonio opasnost. Izjednačenje je usledilo u 32. minutu: ispala je iz igre kompletna odbrana domaćih, na čelu sa golmanom Draškovićem, veliki posao završio je Georgijev i na kraju omogućio Petroviću da se upiše na semafor, prvi put...

Rasplamsala je potom borba, imao je Osman priliku da donese novu prednost, sprečio je to pouzdani Šuljagić, a na suprotnoj strani, dva minuta kasnije - u 43. mogli su gosti do potpunog preokreta posle kontranapada, u kome su na kraju Mijić i Punoševac udruženim snagama uspeli da osujete Petrovića.

Ništa se značajno u nastavku nije dešavalo do 72. minuta kada je usledio "hladan tuš" za Gumare. Rezervista Кukolj je lepo poslužio Petrovića, koji je uspeo da matira Draškovića po drugi put. Uzaludni su do kraja bili pokušaji domaćih da izbore, bar remi. Probali su, u dva navrata Jovanović i Đurović, koje je trener Lazarević poslao na teren da unesu živost i konkretnost u napadu, da promene odnos snaga, ali njihove udarce, bez većih problema je amortizovao i sačuvao mrežu golman Šuljagić.

Trayal - Radnički 1:2

Stadion: Sudija: Ivan Stamenković 7. Pomoćnici: Novak Novaković, Dimitrije Vlasačević (svi iz Beograda). Žuti kartoni:Mančić, Milenković, Georgijevski, Jaćimović (Radnički). Strelci: Nikolić u 11. za Trajal, Petrović u 32. i 71. za Radnički. Igrač utakmice:Petrović.

Trayal : Drašković 6, Mijić 7, Gašić 6, Sredojević 6, Golubović 5, Nikolić 7 (od 58. Đurović 6), Milošević 6 (od 84. Matejević -), Punoševac 6,5, A.Petrović 6 (od 78. Jovanović-), Pavlović 6, Osman 6,5.
Radnički: Šuljagić 7,5, Mančić 7 (od 89. Jaćimović -), Adžibaba 6,5 (od 68. Кukolj -), Tolić 6, Dojkić 6,5, Georgijevski 7, Jakoljević 6 (od 46. Milošević 6, od 77. Serđo -), Petrović 7,5, Milenković 6, Ožegović 7, Petrov 6,5 (od 68. Кostić – Miluitinović -).