Zvezda bolja od oslabljenog Konjarnika

Šampion je večeras dočekao novajliju u ligi i ostvario prvu pobedu kao domaćin u tekućoj sezoni, nakon remija i dva poraza. Od samog početka Zvezda je krenula jako, ali su im gosti pružili snažan otpor, a mora se napomenuti da su nastupili oslabljeni ne igranjem 4 igrača.

Domaći su poveli veoma brzo, igrao se 5. minut kada je Perić izveo korner, a Davor Popović sa 5 metara poslao loptu golmanu kroz noge u gol. Na isti nači Zvezda postiže i drugi pogodak u 8. minutu. Ovaj put Stojčevski izvodi korner, a strelac je Marinković. Gosti se ne predaju, već u 12. minutu smanjuju rezultat na 2:1, Kokotovićev šut sa 12 metara završava pod prečkom.

Osim golova Zvezda ima dobre prilike preko Milosavljevića u 3. minutu, Stanojevića u 5, Bojana Popovića u 13, Davora Popovića u 14. i Stojčevskog u 17. i 18. minutu. Međutim što nepreciznost, što sjajne odbrane Drndarevića, koji je večeras činio čuda na golu i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću.

Gosti u nastavku žele da izjednače, a Ristanović u 21. i Ljujić u 23. minutu propuštaju stopostotne šanse za Konjarnik. Kazna ubrzo stiže, Davor Popović u 26. minutu šutira sa 12 metara, a lopta od stative završava u golu. Nakon samo minut igre prvo Milosavljević, a zatim i Ristanović nisu uspeli da savladaju reprezentativnog čuvara mreže domaćih, Vulića i smanje zaostatak.

Zadnjih 10 minuta je uočljiv pad koncentracije u igri gostiju zbog malog fonda igrača na klupi, što Zvezda maksimalno koristi i preko Bosnića u 30. i Marinkovića u 32. minutu postiže dva pogotka i odlazi na velikih 5:1. Nastavak je bio stvar rutine da se meč privede kraju, a Stojčevski ne uspeva da nadmudri Drndarevića u 36. minutu sa par metara udaljenosti. Samo 2 minuta kasnije nakon lepe akcije sa Stanojevićem, Stojčevski postiže i 6. gol za Zvezdu. Konačan rezultat 6:2 je postavljen u poslednjem minutu, najlepšim pogotkom na utakmici. Šljukić je šutem sa 9 metara ˝ubio pauka˝, pogodivši rašlje nemoćnog Vulića.

CRVENA ZVEZDA - KONJARNIK 6:2 (2:1)

SALA: Ranko Žeravica. GLEDALACA. Bez prisustva publike. SUDIJE: Rabrenović Nikola i Aleksić Nikola. STRELCI: D.Popović 5. i 26.min, Marinković 8. i 32.min, Bosnić 30.min i Stojčevski 38.min (C.Zvezda), Kokotović 12.min i Šljukić 40.min (Konjarnik). ŽUTI KARTON: Bosnić (C.Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Vulić, Perić, D.Popović, Stojčevski, Milosavljević - rezerve: Sarić, Marinković, Bosnić, B.Popović, Kopanja i Stanojević.
KONJARNIK: Drndarević, Milosavljević, Kokotović, Šljukić, Ratković - rezerve: Grujić, Ristanović, Ljujić i Vićić.

Zemun Samo pravo 4 : 6 FON
Vranje 4 : 1 Winter sport
Nova Pazova 4 : 1 Ekonomac
Novi Pazar 4 : 0 Kalča
Crvena zvezda 6 : 2 Konjarnik