28.10.2020 V. Jankov

Futsaleri Bečeja čuvaju lidersku poziciju drugoligaškog karavana

Zoran Arđeljan je načeo mrežu Obrenovčana

Futsaleri Bečeja i dalje gledaju s vrha tabele drugoligaškog karavana, jer su u poslednjoj utakmici šestog kola savladali rezultatom 4:1 Palež u Obrenovcu. To im je peta pobeda i imaju 15 bodova, prvi pratioc Loznica Grad 2018 zaostaje bod, a slede Jastrebac iz Blaca i Tisa iz Novog Bečeja sa po 10 bodova. Bečejcima sledi novi derbi s eksprvoligašem i sada trećeplasiranim Jastrepcom. Utakmicase igra u ponedeljak od 21 sat. Istog dana, ali od 19 sati, Novobečejci će ugostiti poslednjeplasirani Forum iz Vršca, koji je do sada zabeležio samo jednu pobedu i po tome su komšije apsolutni favoriti.

Što se utakmice u Obrenovcu tiče, Bečejci su bili boji i zasluženo su stigli do tri boda. Poveli su golom Zorana Arđeljana u 10. minutu, a već minut kasnije desio im se peh.

- Igrom slučaja nisam poneo svoju opremu, pa sam na  iznajmljenom dresu flasterom zalepio broj, koji se od znoja odlepio i morao je da napustim teren. Uspešno me je zamenio Martin Marinković, te nije bilo potrebe da ponovo ulazim u igru, pojašnjava nam Sava Vadaski šta mu se desilo u Obrenovcu.

Do odlaska na odmor igralo se, uglavnom, na sredini terena, a u poslednjem minutu Boris Bodonji je povećao vođstvo na 2:0.

Nastavak je doneo izjednačenu borbu i domaćin je smanjio na 1:2 u 33. minutu. Samo dva minuta kasnije Arđeljan je odlično šutirao i već savladao golmana, ali je neko od igrača domaćih izbacio loptu sa gol linije. Što nije uspelo njemu, jeste Marku Novakoviću, koji je u 37. minutu iskosa sa leve strane šutirao i pogodio mrežu za 3:1. Tad su Obrenovčani zaigrali bez golmana u nadi da će sa igračem više uspeti da anuliraju rezultatski zaostatak, ali im se rizik nije isplatio. Bečejci su se izvrsno branili i odbranili, a 17 sekundi pre kraja Miloš Pokrajac je oduzeo loptu i sa svoje polovine smestio je u prazan gol na suprotnoj strani za konačnih 1:4.

Trener Bečejaca Igor Šošo izveo sledeći sastav u Obrenovcu: VADASKI, NOVAKOVIĆ, KORAĆ, GOLUB, BODONJI, Marinković, Arđeljan, Mačiženski, Pokrajac, Arvai.

SAS 5 : 0 Zufo
Tisa 4 : 3 Banjica
Leskovac 6 : 4 Bečej 2003
Forum 2 : 10 Ivanjica
Metalac Kolorado 2 : 6 Palež
Loznica Grad 2018 5 : 6 Jastrebac