"Majstori" gazde Novog Beograda

Susret klubova sa leve obale Save je počeo terenskom inicijativom domaćina. Ofanzivna igra je donela rezultat već u 12. minutu kada posle greške odbrane gostiju Novitović ostaje sam na 7-8 metara i lagano pogađa mrežu za 1:0. Niko na stadionu nije verovao da će to biti i krajnji rezultat što se na kraju i ispostavilo.

Posle početnog pritiska i postignutog gola Radnički prepušta sredinu terena gostima. Međutim u veoma tvrdoj utakmici gosti su nemoćni da bilo šta promene, odbrana domaćih je predstavljala čvrst bedem i dozvolila samo jednu polu šansu Brodarcu u 22. minutu. Lukić je sa 13-14 metara šutirao pravo u dobro postavljenog Tatića. Koncentracija im je ipak malo popustila pred kraj poluvremena kada je Misić u 41. minutu sjajno pronašao korpulentnog Đilasa, a ovaj sa 7-8 metara tukao glavom kraj samog roglja gola domaćih.

Brodarac u nastavku kreće mnogo aktivnije u napad ne bi li izjednačio, dok se ˝Majstori˝ opredeljuju isključivo na očuvanje minimalne prednosti napravivši blok na 30-35 metara od svog gola. Kojić u 50. minutu sa peterca slabo loptu zahvata glavom i ona je bila lak plen za domaćeg golmana. Potom u 64. minutu nakon greške halfa domaćih Popovića, Tomović sa 15 metara gađa rašlje, a Tatić se izvio koliko je dug i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Poslednju kakvu takvu šansu za izjednačenjem propušta Stojković u 68. minutu uhvativši poluvolej sa ivice kaznenog prostora loptu šalje za koji centimetar iznad prečke.

Domaći igrači su se borili kao lavovi i svojom požrtvovanošću uspeli da sačuvaju vođstvo i pobede lidera sa Starog sajmišta, koji u narednom kolu kod kuće dočekuje Leštane, dok Novobeograđani gostuju u Makišu kod Lokomotive, koja je poljuljanog samopouzdanja nakon prošlonedeljnog poraza kod kuće od Mladenovca 4:1 i današnje blamaže u gostima sa Studentskim gradom i poraza od čak 7:2.

RADNIČKI (NB) - BRODARAC 1:0 (1:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Arnautović Nemanja. STRELAC: Novitović 12.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Mitrović, Milivojević, Žerjal i Krstić (Radnički NB), Stojković (Brodarac).
RADNIČKI (NB): Tatić, Gajić, Đuričić, Mitrović, Popović, Milivojević, Žerjal, Milenković (Žepina) (Popadić), Nikolić, Veličković (Beriša), Novitović (Krstić).
BRODARAC: Dragićević, Mladenović, Misić, Marjanović, Đilas (Nikolić), Lukić (Miladinović), Stojanović (Tomović), Kojić, N.Ilić, Stojković (L.Ilić), Lukić (Milunović).

Jedinstvo 1 : 3 Radnički (O)
Mladenovac 0 : 1 Sinđelić
Studentski grad 7 : 2 Lokomotiva
Radnički (NB) 1 : 0 Brodarac
Leštane 1 : 0 GSP Polet Dorćol
Stepojevac Vaga 2 : 1 TEK Sloga