Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" 1. kolo

10.10.2020. – 19:00 RK Mokra Gora – RK Zlatar 35:25 (15:12)

U Zubinom Potoku na otvaranju Super B lige “Istok - Zapad” sastale su se ekipe Mokra Gora i Zlatar gde je domaćin ubedljivo slavio protiv ekipe iz Nove Varoši. Utakmicu je otvorio igrač Zlatara Rakonjac a ubrzo je uzvratio Božović. Do 17. minuta ekipe su “opipavale” puls i čekalo se kada će neko prelomiti i prebaciti u stepen više. Domaćin je sa 4 vezana pogotka prvi napravio veću razliku i u 21. minutu na semaforu stoji 11:7 da bi Babić i Džekulić smanjili na 11:9. Zlatko Petronijević je zatražio tajm aut kako bi prekinuo seriju gostiju i nakon jednog minuta Mokra Gora ponovo ulazi u mini seriju i odlazi na 14:10. Vladimir Đenić je posavetovao svoje igrače pa se na poluvreme odlazi sa -3. U drugom delu igre dešava se neverovatan pad gostujuće ekipe što pametno koriste domaćini iz Zubinog Potoka i polako prave nedostižnu razliku (20:15 – 39. min, 28:20 – 50. min). Posle 50 minuta igre pobednik se znao ali nijedna ekipa se nije predala već je do samog kraja igrala kao da je egal. Na kraju +10 za domaću ekipu. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Mokre Gore Andrej Biševac sa 8 golova, pratili su ga sa po 5 Branislav Stanković i Nemanja Nakić. Za igrača utakmice proglašen je golman domaće ekipe Nikola Milojković. Kod gostiju 6 puta u listu strelaca se upisao Mladen Bujišić dok je 4 puta bio precizan Aleksandar Babić. Utakmicu su sudili Goran Kovač i Srđan Milosavljević (K. Mitrovica – Zvečan) dok je kontrolor bio Siniša Lazić iz K. Mitrovice.

10.10.2020. – 19:00 RK Jastrebac – RK Topličanin 25:24 (11:12)

U hali “Čika Duško Jovanović” odigrana je utakmica između novajlije u Super B lige Jastrepca i Topličanina koja je naznačena kao toplički derbi. Blačani su iz ove utakmice izašli kao pobednici a najzaslužniji za to je bio golman Stefan Jovanović koji je “skinuo” sedmerac i obezbedio svojoj ekipi 2 boda na startu prvenstva protiv iskusne ekipe iz Prokuplja. Od samog početka videlo se da će ovo biti pravi derbi. Gosti su počeli preko Stojanovića a bombarder Hadžić D. postiže prvi pogodak za domaću ekipu. Igralo se gol za gol, Topličanin je “bežao” ali je brzo “uhvaćen” gde je rezultat u korist domaćina preokrenuo Hadžić D. Jastrebac je vodio, Topličanin je izjednačavao a prevagu je ponovo gostujuća ekipa preuzela u 26. minutu preko Mladenovića, Hadžić je ponovo izjednačio a na samom kraju prvog dela pogađa Nikolić i vodi Topličanin na desetominutni predah sa +1. Isti ritam viđen je i u drugom delu utakmice, vođstva su se smenjivala a prvi put domaćin +2 ima u 48. minutu. Poslednja 2 minuta bila su jako zanimljiva, izjednačio je Mladenović ponovo Jastrebac vodi preko Milutinovića, kapiten Janićijević izjednačava na 24:24 i gol odluke postiže Aleksandar Hadžić gde Jastrebac dolazi do prvih bodova u Super B ligi. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša dok je kontrolor Goran Zdravković bio iz Leskovca.

11.10.2020. – 19:00 RK Metalac – ORK Bela Palanka 20:21 (10:11)

Novajlija u Super B ligi je dočekao nezgodnu ekipu iz Bele Palanke koja ima veliko Super B ligaško iskustvo ali rukometaši Bele Palanke nisu to pokazali na “vrućem” terenu u novoj hali u Kraljevu. Domaćin je otvorio utakmicu sa 2 vezana pogotka a ubrzo su gosti iz Bele Palanke vratili na “nulu” a potom krenuli ispočetka i u ranom periodu utakmice poveli 2:5. Sve je išlo na ruku gostima do 24. minuta kada se budi ekipa Metalca i poravnava rezultat (8:8). Ostalo je još 5 minuta do kraja prvog dela a Urošević je odveo Belu Palanku na odmor sa “samo” jednim golom viška. Drugo poluvreme gosti su krenuli na sve ili ništa što je urodilo plodom i veoma brzo dolaze do rezultata 12:15 ali domaćin nije dozvolio da se previše “odlepe” i u 53. minutu ponovo uneo “nemir” u utakmicu preko Nikole Stanojčića. Tajm aut je prvo zatražio trener Bele Palanke Vladimir Nikolić a zatim njegov kolega sa druge strane Goran Veselinović kako bi posavetovao ekipu i pokuša da dovede Metalac makar do jednog boda. U tome nije uspeo i rukometaši Bele Palanke odlaze na jug Srbije sa velika 2 boda. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Metalca Nikola Stanojčić sa 9 golova. Kod gostiju po 4 puta su se upisali Luka Potkonjak i Ivan Veljković a za igrača utakmice je proglašen kapiten ekipe Jovan Đorđević koji nije postigao nijedan pogodak. Pravdu na ovoj utakmici su delili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca dok je delegat bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

10.10.2020. – 19:00 RK Priboj – Žitorađa 32:24 (18:11)

Rukometaši Priboja su u svojoj hali u subotu od 19 časova dočekali vrlo mladu ekipu Žitorađe iz istoimenog grada te ubedljivo slavili kao favoriti rezultatom 32:24 (18:11). Od samog početka videlo se da je domaćin dosta iskusniji što govori rezultat u 7. minutu (6:2). Golobradi Žitorađani su pokušavali da se vrate u utakmicu ali im to nije pošlo za rukom i već u 18. minutu (15:6) su mogli da se pomire sa tim da će se vratiti u Žitorađu praznih ruku. Stručni štab gostiju je u svlačionici “resetovao” svoje pulene gde su startovali mnogo bolje nego u prvom delu igre. Veselin Maljević i Blagoje Marković su jedini bili raspoloženi kod gostiju i zajedno sa 16 golova (po 8) smanjivali veliku razliku domaćina. Na kraju zaslužena pobeda rukometaša Priboja. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Priboja Saša Milinković sa 9 golova a za igrača utakmice proglašen je Pavle Vuković iz Priboja koji je upisao 8 golova. Kod gostiju kao što smo već naveli najefikasniji Maljević i Marković. Utakmicu su sudili braća Bojan i Goran Tepavčević iz Čačka dok je kontrolor bio Goran Sokolović iz Kraljeva.

10.10.2020. – 19:00 RK Hajduk Veljko – RK Jagodina 30:21 (16:9)

U Negotinskoj sportskoj hali sastale su se ekipe Hajduk Veljka i Jagodine na otvaranju Super B lige “Istok - Zapad” gde su iskusni Negotinci sačuvali bodove u “krajini” pobedivši “Ćurane” 30:21 (16:9). Posle 7 meseci Jagodinci su zaigrali prvu službenu utakmicu gde su imali prejakog protivnika koji se u baražu borio za ARKUS ligu. Prvi gol na utakmici viđen je u 4. minutu kada je mrežu golmana Stojanovića zatresao Stevović. Brzo su Negotinci uzvratili preko Laovića i Genčića i u 10. minutu otvorili meč baš kako su želeli. Polako su se udaljavali i pravili željenu razliku gde na poluvreme odlaze sa 16:9. Jagodinci su pokušali da se konsoliduju ali ista pesma je bila u drugom poluvremenu. Mnogo promašenih zicera, šuteva sa 9 metara prouzrokovali su visok poraz u Negotinu koji je izvrsno kontrolisao “Ćurane”. Najefikasniji a pritom i najbolji pojedinac utakmice bio je igrač Hajduk Veljka Vladimir Petrović koji je postigao 12 golova. Kod gostiju najefiksaniji je bio pivotmen Veselin Jelić sa 6 golova dok je 1 manje upisao Mihajlo Stevović. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Beške, Danijel Trivković i Boriša Milosavljević dok je kontrolor Željko Golubović bio iz Novog Sada.

10.10.2020. – 19:00 RK Kuršumlija – RK Vranje 1957 32:27 (11:15)

Rukometaši Kuršumlije pobedili su Vranje 1957 u prvom kolu Super B lige istok-zapad i najavili borbu za prvo mesto i plasman u najviši rang-Arkus ligu. Reultat je bio 32:27 (11:15). Kuršumličani nisu dobro započeli ovu utakmicu. Gosti su bili bolji a jedan od razloga je što domaći u prvom poluvremenu nisu postigli ni jedan gol sa spoljne linije. U drugom poluvremenu druga priča. Kuršumlija je zaigrala kako se od nje i očekuje. U 45. minutu su poveli i držali vođstvo do kraja. Najbolji u redovima domaćina bio je Stefan Jovanović sa devet golova i golman Pavlović sa 18 odbrana. Kod gostiju najefikasniji bio je Dimitrije Milenković sa 8 pogodaka. Utakmicu su sudili Nikola Vasilijić iz Niša i Predrag Zdravković iz Leskovca. Kontrolor je bio Nebojša Vidanović takođe iz Niša.