"Zmajevi" ubedljivi protiv Radničkog

Oba rivala su ušla u meč posle prošlenedeljnih neuspeha, Voždovac je deklasiran na "Marakani", dok je Radnički odigrao kući sa Čukom bez golova. Voždovac koji od početka prvenstva igra toplo - hladno u utakmicu  ulazi odlučno i na samom početku, igrao se 3. minut, Stojčev pogađa stativu.

Domaći su do vođstva došli u 7. minutu, na dodavanje Putinčanina, Vujnović izlazi sam ispred golmana i uspeva da ga savlada sa desetak metara razdaljine. Nišlije uzvraćaju u 16. minutu, na Aksentijevićev centaršut sa 3 metra Gavrić je uspeo da prebaci gol. Kazna stiže nedugo zatim, posle greške odbrane Nišlija lopte se dokopao Stojčev, povukao par koraka i asistirao Putinčaninu za 2:0, igrao se 18. minut.
Potom Milosavljević u 25. minutu sa 18 metara šutira, a lopta prolazi kraj samog roglja gola gostiju. Isti igrač u 27. minutu koristi još jednu grešku dekoncentrisanih igrača gostujuće odbrane izazvane presingom i pored nemoćnog Ristića loptu šalje u mrežu. Samo 2 minuta kasnije Vujnović se našao na 7-8 metara od gola, malo iskosa, njegov snažan šut Ristić je izboksovao u korner.

Gosti malo dolaze do daha, a Subotić u 31. minutu lepo upošljava Živkovića na 12 metara, njegov udarac Preković brani. Isti igrač 10 minuta kasnije prima jednu loptu na ivici kaznenog prostora i šutira iz okreta pravo u dobro postavljenog domaćeg golmana.
Voždovac odlazi na odmor sa 3 gola prednosti, igrao je puno agilnije i vršio visok presing, sa neutralisanjem srednjeg reda gostiju, a na kraju bili su i efikasni pred protivničkim golom.

Radnički u nastavku ima više loptu u posedu i atakuje ne bi li smanjio rezultat, dok su se domaći povukli i malo više kalkulisali, čuvajući prednost, opredelivši se za brze kontre. Gosti imaju prvu priliku u 52. minutu Gavrić, na centaršut Živkovića, šutira glavom sa 8 metara, ali je to bio lak plen za Prekovića.

˝Zmajevi˝ iz brzog kontranapada u 54. minutu imaju šansu da povećaju vođstvo. Stojčev centrira na drugu stativu gde se našao mladi Pantović i sa 4 metra loptu poslao kraj stative. U 57. minutu kombinacija Zvezdinih bivših omladinaca, Ajdinović je uposlio u srcu šesnaesterca Pantovića koji je loše zahvatio loptu pa je ona bila lak plen za Ristića. Kojić na drugoj strani u 59. minutu lepo šutira sa 15 metara, zamalo neprecizno.

Goleada je nastavljena u 67. minutu, svoju treću priliku u kratkom intervalu ovaj put Pantović je iskoristio. Đorić je povukao kontranapad i uposlio usamljenog Pantovića koji je lagano sa nekoliko metara prebacio nemoćnog gostujućeg golmana.

Posle četvrtog primljenog gola gosti su se predali, a domaći kratkim pasovima i promenom pozicija držali loptu u nogama. Radnički je ˝petardiran˝ u 79. minutu, Stojčev je sa 30 metara iznenadio uspavanog Ristića za konačnih 5:0.

Voždovac je napravio adekvatnu reakciju na prošlonedeljni visok poraz od Zvezde, a falio je jedan gol pa da neutrališu taj minus. Narednog vikenda idu na noge Mačvi, dok Nišlije dočekuju Lučansku Mladost.

VOŽDOVAC - RADNIČKI 5:0 (3:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Olajoš Nađ Matija i Harmat Atila. STRELCI: Vujnović 7.min, Putinčanin 18.min, Milosavljević 27.min, Pantović 67.min i Stojčev 78.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Putinčanin (Voždovac), Marković i Subotić (Radnički).

VOŽDOVAC: Preković, Milović, Milosavljević (Đorić), Stojčev (Cvetićanin), Gajić, Putinčanin, Vujnović (Stoisavljević), Ajdinović (Mijailović), Živković, Stanković, Pantović (Milojević).
RADNIČKI: Ristić, Marković, Stevanović (Đuranović), Kojić (Kasalica), Subotić (Dašić), Gavrić, Aksentijević, Ćirković (Momčilović), Stoiljković, Pantelić, Živković (Spasić).

Proleter 1 : 0 Novi Pazar
TSC 3 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 4 : 0 Mačva
Voždovac 5 : 0 Radnički (N)
Mladost (L) 0 : 4 Crvena zvezda
Napredak 1 : 2 Metalac