Kad je teško Krstanović!

U 7. kolu Vojvođanske lige "Sever" ČSK Pivara savladala je ekipu Obilića iz Novih Kneževaca rezultatom 4:3 u meču punom nezvesnosti i preokreta.

I ako je domaćin krenuo sa terenskom inicijativom, u 8. minutu utakmice usledio je šok za domaće fudbalere kada je štoper Radaković bukvalno poklonio loptu napadaču gostiju Krasinu kome nije bilo teško da iz prvog i jedinog šuta u prvom poluvremenu dovede ekipu Obilića u vođstvo od 0:1, rezultatom sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu trener ČSK Pivare Željko Račić uvodi iskusnog Mitrovića koji će na kraju doneti "ceo plen" domaćinu iz jedne od najbleđih partija ove polusezone. Čekao se 57. minut kada je Krstanović snajperski preciznim centaršutem iz kornera pogodio novajliju u redovima ČSK-a Jovana Jakovljevića kao na tacni koji loptu zakucava glavom za izjednačenje 1:1. Nije se dugo čekalo na preokret i novu majstoriju Krstanovića koji je popularnom ”panjenkom” dovodi Lavove do vođstva od 2:1.

Gosti jedva da su dolazili do šesnaesterca čelarevskih "crno-belih" do 75. minuta u kojem je usledila nova radost za ČSK kada je ko bi drugi ako ne Krstanović iz slobodnog udarca sa 17 metara matirao golmana Čanadija za 3:1.

I kada se pomislilo da će domaći igrači mirno privesti utakmicu kraju dešavaju se greške koje gost iz trećeg šuta na utakmici najpre preko Rankova u 79. minutu a potom i preko Krasina koji se po drugi put upisuje u strelce i donosi izjednačenje svom timu i pomisao da se došlo nadomak uzimanja velikog boda u Čelarevu.

Međutim, da ne bude tako pobrinuo se rezervista Mitrović koji u 91. minutu sa 12 metara upućuje hiruški precizan šut kroz više odbrambenih igrača Obilića koji su zaklonili putanju kretanja lopte, koja je završila u donjem levom uglu golmana Čanadija koji je samo pogledom ispratio.

Sudija Strahinja Kovac ubrzo je označio kraj meča što je čelarevskim Lavovima koji danas nisu bili na nivou koji se od njih očekivao donelo nova tri boda na kontu i ukupno petu po redu pobedu zahvaljujući ponovo velikom majstoru fudbalske igre Slobodanu Bobu Krstanoviću koji je sa današnja dva postignuta gola (ukupno 6) ubedljivo najbolji strelac ekipe.

Strelci: Krasin 8’,90’ i Rankov 79’ (Obilić) i Jakovljević 57’, Krstanović 60’,75’ i Mitrović 91’ (ČSK Pivara). Igrač utakmice: Slobodan  Krstanović 8.  Delegat: Đorđe Pavlović. Glavni Sudija: Strahinja Kovac (Vrbas) 7. Pomoćnici: Nikola Šćepanović i Strahinja Pilić.

ČSK-PIVARA: V.Vlajić-6,5, L.Ladišić-7 (od 46’ S.Mitrović-7), B.Plavšić -6,5, N.Radaković -6, J.Jakovljević-7, D.Kotaraš-7, N.Zirić-6,5, Z.Rakić-6, G.Potkozarac-6 (od 80’ I.Plavšić-/), V.Tasić (kapiten) 6 (od 80’ I.Andrić-/), S.Krstanović 8 (od 90’ A.Toni-/).

OBILIĆ: Čanadi-7, Al Sadi-6,5, Nikšić-6,5, Terzin-6,5, Đukić (kapiten)-7, Krasin-7, Dražić-6,5, Glogovac-6,5, Pantelin-6,5, Borenović-6,5, Mijić -6,5 (od 26’ N.Rankov-7).

ČSK Pivara 4 : 3 Obilić
Tavankut 1 : 2 Radnički (S)
Mladost APA 1 : 0 Srbobran
Tekstilac 2 : 1 Vojvodina (BG)
Mladost (BP) 6 : 0 Crvenka
Krila Krajine 1 : 1 OFK Vrbas