Odlaze bodovi sa Ibra

Bespoštedna borba za svaku loptu - Petković i Gušani u duelu sa fudbalerima OFK Žarkova Foto: G. Šljivić

Odlaze bodovi sa Ibra! Sloga ni u četvrtom kolu prvoligaškog karavana nije uspela da dođe do celog plena, ali za razliku od prethodna dva meča (Kabel i Radnički 1923) Kraljevčani su ovoga puta igrali bolje i zaslužili makar bod. Počelo je kolosalnom šansom za Golubovića posle loše procene Pantovića, ali su odbramebeni igrači domaćih u poslednji čas sprečili siguran pogodak već u prvom minutu.

Krenuli su puleni Petra Divića otresitije, preuzeli su inicijativu, pa je šansu imao Veljović, ali je putirao preko gola. Sledeći konkretniji dolazak gostiju pred gol Sloge bio je koban po domaće. Neku vrstu skraćenog kornera izveo je Kiso, ubacio je oštru loptu, ona je prošla kroz peterac pored mnogo igrača, niko je nije pipnuo i završila je u maloj mrežici gola nemoćnog Pantovića. Domaći su pet kinuta kasnije iznudili slobodan udarac, kapiten Gojković je odlično šutirao, lopta je pogodila mesto gde se spajaju prečka i stativa, ali se odbila u polje i gosgti su imali mnogo sreće. Do kraja poluvremena potpuna inicijativa Sloge, još jedan pokušaj Veljovića otišao je preko gola, dok su gosti umešno trošli vreme i čuvali stečenu prednost.

U drugom poluvremenu odmah dve izmene kod "belih" (u ovom meču kraljevačkih "plavih"), Žerađanin je uneo mnogo živosti, činilo se da je samo pitanje trenutka kada će Sloga stići do izjednačenja. Ipak, nije bilo konkretne završnice, a igra na rizik i svi u napad omogućila je Beograđanima nekoliko kontranapada gde se propisno obrukao Jeremić koji je dva puta promašio prazan gol Sloge. Od 65. minuta domaći su igrali sa igračem manje. Marko Vidović je u igri proveo jedva par minuta, prekršajem je kao poslednji igrač odbrane sprečio Podunavca u gol šansi. Arbitar Srećković je ispravno poslao Sloginog igrača ranije u svlačionicu. I sa deset igrača domaći su bili bolji, igrali su na sve ili ništa i dobili su ništa. Kiković nije pogrešio u 89. minutu mirno se namestio i pogodio nebranjeni ugao gola domaćih za overu pobede Žarkovčana. U narednoj akciji, posle odličnog prodora Krasića i centaršuta, Anđelković je glavom sproveo loptu u mrežu gostiju za konačnih 1-2.

MINUT ĆUTANjA

Utakmica u Kraljevu je počela minutom ćutanja čime je odata pošta nedavno preminulim Vladanu Vićentijeviću, bivšem sudiji internalcionalcu i dr. Zoranu Miloševiću, bivšem doktoru kraljevačkog prvoligaša.

Čamagić nadskače Šoševića - detalj sa utakmice Sloga-OFK Žarkovo

SLOGA – OFK ŽARKOVO 1 – 2 (0 – 1)

Gradski stadion u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudija: Marko Srećković (Kragujevac) 7 Pomoćne sudije: Nikola Antić (Niš) i Miloš Mitić (Svrljig) 7 Strelci: Anđelković u 90. minutu za Slogu,a Kiso u 18. i Kiković u 89. minutu za OFK Žarkovo Žuti kartoni: Anđelković (Sloga), Jovanović (OFK Žarkovo) Crveni karton: Vidović (Sloga) u 65. minutu. Igrač utakmice: Nenad Kiso (OFK Žarkovo) 7.

SLOGA: Pantović 6,5, Gušani 6,5 (od 60. minuta Vidović -), Kruševac 6,5, Todorić 6,5 (od 46. minuta Đokić 6,5), Petković 6,5 (od 65. minuta Babić 6), Čamagić 6 (od 46. minuta Žerađanin 6,5), Andrić 6,5, Gojković 6,5, Veljović 6,5 (od 57. minuta Krasić 6,5), Anđelković 6,5, Račić 6,5.

OFK ŽARKOVO: Šćekić 6,5, Ilić 6,5, Jovanović 6,5, Stojanović 6,5 (od 46. minuta Kiković 7), Dišić 6,5, Babić 6,5 (od 60. minuta Jeremić 6), Ignjatović 6,5, Kiso 7 (od 63. minuta Stoiljković 6), Šošević 6,5, Tasić 6,5 (od 89. minuta Pahomov -), Golubović 6,5 (od 60. minuta Podunavac 6).