U Bečeju kiša golova po sunčanom vremenu

Siniša Nijemčević sa dva gola protiv Velikoselaca najavio potencijal - foto: V. Jankov

Raspoloženi strelci u oba tabora, bečejskom i velikoselskom, doprineli su da malobrojni gledaoci vide kišu golova po sunčanom vremenu kraj Tise u „generalci“ vojvođanskih srpskoligaša. Ukupno sedam golova, još nekoliko uspešnih akcija i intervencija golmana Đakovića, te dobro trčanje svih aktera na terenu najavili su fizičku spremnost pred start nove sezone vojvođanskih srpskoligaša, ali će treneri Milan Belić i Slobodan Mitrović morati da porade s odbranama.

Agresivnost domaćina isplatila se u 13. minutu, kadje Nijemčević sa ivicekaznenog prostora preciznim šutem pogodio donji levi golmanom ugao. U 30. minutu je Vokić odlično prošao polevoj strani i centrirao, a Ćirić sve pratio i izjednalio na 1:1. Isti igrač je već u narednom minutu postigao gol za 1:2, a onda mu se svojim drugim golom, posle centaršuta s desne strane Mitrovića, u 40. minutu revanširao Siniša Nijemčević, koji je glavom sproveo loptu u mrežu za 2:2. Dva minuta kasnije Mitrović je iz povoljne situacije šutirao, a Đaković odbranio. Međutim, minut kasnije Mitrović je odlično uposlio Vasina, a ovaj iz prve šutirao za 3:2.

U nastavku se Mitrović još jedanput istakao asistencijom, ali je Kobiljski u 53. minutu šutirao kraj gola. Što mi nije uspelo tada, jeste u 75. minutu. Mladi Hasičić jezapočeo akciju, nastavio šutem Jelić, ali je lopta pogodila prečku, posle čega je Kobiljski glavom poslao u nebranjeni deo mreže. Konačan rezultat postavio je u 83. minutu Čudanov, koji je iskoristio grešku golmana Markovića i materijalizovao „poklon“.

OFK Bečej 1918 - Kozara (Banatsko Veliko Selo)  4:3 (3:2)

Večej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 50. Sudija: Dalibor Bečanović (Bečej). Strelci: Nijemčevoć u 13. i 40, Vasin u 43. Kobiljski u 75. minutu za OFK Bečej 1918, a Ćirić u 30. i 31,Čudanov u83. minutu za Kozaru.

OFK Bečej 1918: Puškić, Vorgučin, Bajić, Ostojić, Savin, Kurtiši, Vasin, Kobiljski, Nijemčević, Mitrović, Krajinović. Igrali su još: Marković, Bratić, Hasičić, Jelić, Janjuš, Nađ, Pavlović.

Kozara: M. Đaković, N.Đaković, I. Lisica, T. Bjelanović, Šoć, Vokić, Mastilo, Bunić, Nejašić, Runjevac,Ćirić. Igrali su još: M. Lisica, D. Bjelanović, Božić, Čudanov, Mirčeta, Tomić, Labus, Latinović, Stanaćev, Stanković.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912