Poraz Voždovca u generalnoj probi protiv Kolubare

U 5. minutu sjajna akcija Voždovca nije krunisana golom! Lasickas je sjajno petom proigrao Živkovića koji je pronašao Stojčeva u šesnaestercu Kolubare ali nažalost Stojčev iz izgledne šanse ne postiže pogodak, najviše zahvaljujući golmanu Kolubare koji je sjajno reagovao!

Par minuta kasnije sjajno kombinuju igrači Voždovca! Stoisavljević je sada odlično proigrao Zličića koji nažalost nije uspeo da se najbolje snađe u kaznenom prostoru Kolubare i uputio je ne toliko opasan udarac. U prvih 10 minuta Voždovac je dominantna ekipa.

U 13. minutu još jednom pokušava Lazar Zličić, ovoga puta udarcem iz daljine ali lopta odlazi iznad gola Kolubare. Prvu ozbiljniju šansu fudbaleri Kolubare su imali u 25. minutu, ali ističe se Marko Trkulja! Izašao je sam pred Trkulju jedan od igrača Kolubare, ali Trkulja maestralno skraćuje ugao i čuva svoj gol.

Nakon te promešene idealne šanse gostiju, domaći fudbaleri stiskaju obruč oko gola Kolubare. Živković je sjajno probio po desnoj strani i poslao oštru loptu u kazneni gostiju ali nažalost niko se nije našao na pravom mestu da smesti loptu u mrežu. U 31. minutu šok za domaće, ekipa Kolubare dolazi do prednosti 0:1. Nakon primljenog gola domaći ponovo kreću ga golu Kolubare, u 34. minutu usledio je odličan udarac sa oko 20 metara uputio Jovan Nišić ali golman gostiju odlično reaguje. Zmajevi odlaze na odmor sa golom zaostatka u odnosu na goste iz Lazarevca i pored inicijative koju su imali u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu prvu pravu priliku za izjednačenje domaći imaju u 55. minutu preko Lisickasa koji je odlično centrirao, Stoisavljević zahvatio loptu glavom ali ne nažalost poslao u spoljni deo mreže gola Kolubare! U 64. minutu pokušao je sada Stojčev udarcem iz daljine da ugrozi golmana gostiju ali oštar šut otišao je iznad gola. Odmah u sledećem napadu i Janković pokušava ali pogađa stativu!

U 75. minutu izvršene su izmene u ekipi Voždovca. Trkulju je na golu zamenio Bratuhin, Jankovića na boku menja Cvetićanin dok je umesto Mijailovića na terenu Ajdinović.Par minuta kasnije još jedna sjajna prilika za Voždovac! Nakon centaršuta Ajdinovića u kaznenom prostoru Kolubare loptu je dočekao Stojčev koji je pokušao oštrim udarcem da savlada golmana, ali nažalost golman Kolubare odlično interveniše. Poslednju pravu priliku za poravnanje rezultata imao je Cvetićanin u 89. minutu udarcem iz daljine ali šalje loptu iznad gola.

Kolubara je pobedila rezultatom 0:1, ali može se slobodno reći da rezultat ne oslikava verno sve što se dešavalo tokom 90 minuta na terenu. Čudan meč u kojem domaći ne mogu biti zadovoljni rezultatom, ali igrom i više nego zadovoljni. Fudbaleri Voždovca ispunili su sve zahteve Stručnog štaba, bili dominantni u posedu i stvarali prilike, ali na kraju je samo falila realizacija. Ukupan utisak je da Zmajevi mogu biti optimisitični pred početak prvenstva koji nas očekuje u sledećoj nedelji kada "Zmajevi" dočekujuo ekipu Radnika iz Surdulice na Krovu.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor