Bečejci odigrali prvu ovogodišnju utakmicu kraj Tise

Zadovoljavajući fudbal na prvoj ovogodišnjoj utakmici kraj Tise - foto: V. Jankov

Uspela „generalka“ kraj Tise! To bi u najkraćem moglo da se kaže za okršaj srpskoligaša iz komšiluka, Bečejaca i Kuljana, na samo nedelju dana pre starta nastavka prvenstvene trke. Pogotovo je bilo zanimljivo prvopoluvreme, kad su postignuti svi golovi i Bečejci zabeležili pobedu od 3:1.

Kuljani su bolje otvorili utakmicu, ali kapiten Lalić nije materijalizovao uspešan centaršut u drugom minutu, nego je lopta završila na prečki. Tri minuta kasnije Zoran Vuković je solo prodor okončao preciznim šutem za 0:1. Nikola Furtula se u 20. minutu izborio za dobru poziciju u kaznenom prostoru gostiju i poslao loptu u mrežu. Pet minuta kasnije kapiten Vladan Vorgučin je prošao po desnoj strani i više precizno nego jako šutirao i iznenadio Drinčića, a lopta je odsela u daljem uglu. Konačan rezultat postavljen je već u 34. minutu. Koboljski je zaustavio napad gostiju i proigrao Furtulu, koji je snažnim i preciznim prizemnim šutem smestio loptu u donji desni ugao nemoćnog Drinčića.

Trener domaćih Milan Belić je od početka nastavka utakmice uveopetoricu novih igrača, kasnije još dvojicu i opao je ritam, što je bitno uticalo na dalji tok utakmice. Istina, i novi igrači su se svojski trudili, dosta trčali, ali im je nedostajalo više kreativnosti, pa ne samo da nije došlo do promene rezultata, nego nisu viđene ni izglednije prilike.

OFK Bečej 1918 - Hajduk 1912      3:1   (3:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Ivan Repčak (Vrbas). Strelci: 0:1 Z. Vukoviću 5, 1:1 Furtula u 20, 1:2 Vorgučin u 25, 1:3 Furtulau 34. minutu. Žuti karton: Radmanović (Hajduk 1912.).

OFK Bečej 1918: Puškić, Vorgučin, Miljević, Kačavenda, Stanić, Tutnjević, S. Ilić, P. Ilić, Krajinović, Kobiljski, Furtula. Igrali su još: Savin, Ostojić, Erdeljan, B. Jelić, M. Jelić, Janjuš, Kurtiši.

Hajduk1912: Drinčić, Varga, Lončar,Lolić, Arežina,Radmanović, Kostić, Jovanović, Marković, Z. Vuković, Papović. Igrali su još: Glavičanin, Bogićević, Božović.

Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac