Prijateljska utakmica: Hajduk 1932 – Napredak 1:2

Hajduk 1932 - Napredak

U „šarenom sastavu“ popinački sremskoligaš suprotstavio se šimanovačkom Hajduku 1932. Renomiraniji rival, pobedio je „s pola gasa“. Golom Ninkovića Napredak je poveo u 30 minutu. Desetak minuta kasnije, Radošević prihvata jednu odbijenu loptu i šalje je iza leđa Milojevića. Čast domaćina, bar donekle, spasio je iskusni Čavić u 75 minutu, kada je rutinerski savladao protivničkog golmana.

Ništa konkretno se ne može reći posle ove prijateljske utakmice: fudbal se „polako vraća“ u Šimanovce, dok je za fudbalere Napretka, ova utakmica bila tek „jači trening“.

Šimanovci. Igralište: Hajduka 1932. Gledalaca: 100. Sudija: Petar Maksić (Šimanovci). Strelci: 0:1 Ninković u 20, 0:2 Radošević u 30 i 1:2 Čavić u 75. minutu.

HAJDUK 1932: Milojević, Dragojević, Belić, Masal, N. Ilić, Lemajić, Vagić, Arsenović, Jovanović, M. Ilić, Vojkić. Igrali su još: Dinčić, Radivojević, Vidakov, N. Jovanović i Čavić,

NAPREDAK: Nikolić, Đurić, Vasilić, M.Ž. Jovanović, Vukin, Savković, Poljak, Puvalić, I. Jovanović, Ninković i Radošević. Igrali su još: Stojanović, M.S. Jovanović i Majstorović.