Kao i uvek kada se sastanu Voždovac i TSC: Atomski fudbal i šest golova!

Fudbaleri Voždovca danas su igrali poslednji kontrolni meč pred početak prvenstva, a protivnik je bila ekipa TSC iz Bačke Topole, koja je ugostila Zmajeve u novom zdanju svoje akademije u Bačkoj Topoli.

Utakmica je završena rezultatom 3-3, a  oko 300 gledalaca imalo je priliku da vidi sjajnu predstavu, dostojnu prave Superligaške utakmice, ako ne i ozbiljnije od toga! Inače, i prošli meč između ova tima koji je odigran u Senti u okviru Superlige završen je rezultatom 2-2, a utakmica je obilovala prilikama na obe strane, što je rezultiralo sjajnom utakmicom.

I ovaj meč je od samog početka bio otvoren i moglo se videti da će na terenu biti dve ekipe raspoložene da se nadigravaju i krenu svom silinom ka golu protivnika, pa smo tako već u 4. minutu utakmice videli prvi gol.

Stuparević je sjajno pobegao svom čuvaru i presekao pas zadnje linije TSC-a, zaobišao i golmana Filipovića driblingom da bi rutinski smestio loptu u mrežu za vođstvo Voždovca.

Ređali su se napadi  na obe strane u narednom periodu utakmice, u tom momentu nismo ni stizali da sumiramo utiske nakon prilike na jednoj strani, a na drugoj je već stvarana nova šansa.

Na sledeći gol, smo čekali do 20. minuta. Ovoga puta TSC je poravnao rezultat, a strelac je bio Vladimir Silađi. Ovaj gol je najavio sledećih fantastičnih 10 minuta utakmice u kojem ćemo videti čak tri gola.

Samo je nekolio minuta bilo potrebno igračima TSC da dođu i do prednosti od 2:1, i to se dogodilo u 24. minutu, a egzekutor je bio Tumbasević, koji je udarcem iz šesnaesterca savladao Marka Ilića.

No, ni tu nije bio kraj. Nakon samo dva minuta, sudija je jedan duel u kaznenom prostoru Voždovca okarakterisao kao faul, pa je tako dosuđen penal za domaćine. Siguran izvođač penala bio je Lukić i tako povisio prednost svog tima na 3:1.

Da utakmica dobije još interesantniji tok pobrinuo se opet Filip Stuparević, koji je u 30. minutu postigao svoj drugi pogodak na meču i pokazao naznaku toga koliko bi pojačanje mogao da bude za Zmajeve u nastavku sezone.

Silađi je opet mogao u 41. minutu da se upiše u strelce kada je izašao sam pred golmana Ilića koji je sjajno reagovao i bravurozno sačuvao svoj gol.

Poslednju priliku u prvom poluvremenu imao je kapiten Voždovca Nemanja Nikolić koji je uputio oštar udarac iz slobodnog udarca, ali je golman Filipović bio na mestu. Na poluvreme smo otišli sa viđenih 5 golova i nekoliko sjajnih prilika na obe strane, tako da  su gledaoci koji su bili prisutni mogli da budu zadovoljni viđenim.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom tempu, pa je tako prvu priliku imao već u 50. minutu Miloš Stojčev koji je bio u sjajnoj prilici, bukvalno je trebao samo da položi lotpu u gol, nažalost falilo je koncentracije u odsudnom momentu, tako da je golman Filipović odbranio ovaj udarac i sačuvao prednost svog tima.

U 58. minutu videli smo prve i jedine izmene u našem timu. Igru su napustili Živojinović, Stuparević i Živković, dok su na teren ušli Stoisavljević i debitanti Pejčinović i Vučić, koji su pokazali da će biti velika pojačanja za Voždovac.

Pejčinović je plenio sigurnošću i mirnoćom u zadnjoj liniji, dok je Vučić u više navrata sjajno probijao odbranu TSC-a po levom boku, da bi naposletku postigao i pogodak koji je postavio konačan rezultat. Nema sumnje da je ovo samo naznaka onoga što će u nastavku prvenstva doneti novajlije u timu Voždovca.

Pre gola Vučića,  Zličić je u 60. minutu imao situaciju 1 na 1 sa golmanom Filipovićem, ali nije uspeo da postigne pogodak.

Onda je na scenu stupio debitant Vučić, koji je u 66. minutu bio snalažljiv u kaznenom prostoru domaćina i poravnao rezultat na 3:3 i ujedno i postavio krajnji rezultat ovog meča.

Do kraje vredi spomenuti i dve prilike koje je Voždovac imao pred kraj meča, kada su Hajdin i Stojčev bili blizu gola, ali nažalost nisu uspeli da zatresu mrežu.

Definitvno sjajan meč za publiku koja je mogla da uživa u golovima i prilikama kojih je bilo u izobilju, a da li će treneri biti zadovoljni i šta će se promeniti nakon ove utakmice, videćemo 15. februara u prvim utakmicama prolećnog dela šampionata.

Zmajevi nastavljaju takmičenje u Superligi utakmicom protiv Mladosti iz Lučana.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter